Jednym z najpopularniejszych noworocznych postanowień jest zadbanie o swoją linię. Jeżeli od początku stycznia powtarzasz, że w 2020 roku zrzucisz parę kilogramów, to warto zabrać się za działanie już teraz. Okazuje się, że chudnięcie wcale nie musi polegać na głodzeniu się i morderczych treningach. Poniżej znajdziesz propozycje elektronicznych gadżetów, które sprawią, że codzienne ćwiczenia i trzymanie diety staną się czystą przyjemnością.

Smartband Fitbit Inspire HR

 Opaska Fitbit Inspire HR pomoże w monitorowaniu Twojego organizmu i przełoży każdy trening na ilość spalonych kalorii. Urządzenie monitoruje tętno, zapisuje dane o ilości kroków oraz monitoruje fazy snu. W opasce możesz bez obaw pływać czy też biegać w deszczu. Sprawdź, ile kalorii spalasz przez cały dzień i dobierz odpowiedni plan żywieniowy dla Twojego organizmu. Dodatkowo za pomocą aplikacji możesz rejestrować posiłki i porównać bilans kaloryczny. Warto wspomnieć, że Fitbit Inspire HR wyposażony został w technologię SmartTrack, dzięki czemu automatycznie rozpoznaje aktywności: bieg, jazda na rowerze, spacer, pływanie i inne. Urządzenie może pracować do 5 dni bez ładowania, co oznacza, że nie musisz pamiętać o codziennym uzupełnianiu energii.

Smartband Fitbit Inspire HR kosztuje 399 zł.

Skakanka Tangram Factory Smart Rope LED

Elektroniczna skakanka sprawi, że chętniej postawisz na trening w domu. Urządzenie wyposażone zostało w 23 diody LED, które zostały połączone z czujnikami magnetycznymi. Takie rozwiązanie sprawia, że skakanka zbiera dane z treningu. Każdy pełny obrót skakanki jest rejestrowany jako jeden skok. Prócz tego monitorowane są czasy treningów i spalanie kalorii. Całość automatycznie zapisuje się w aplikacji Smart Gym dostępnej na iPhone, iPad lub zegarek Apple Watch.

Cena skakanki Tangram Factory Smart Rope LED to prawie 400 zł.

Bezprzewodowe słuchawki Samsung U Flex

 Nie lubisz biegać bez muzyki, a Twoje słuchawki wypadają Ci co kilka sekund z uszu? Ogranicza Cię plączący się kabel? Jest na to rozwiązanie! Słuchawki Samsung U Flex to przede wszystkim komfort, uzyskany dzięki zastosowaniu elastycznego pałąka na szyję. Konstrukcja łączy w sobie wysoką jakość, wytrzymałość i wygodę użytkowania. Z U Flex możesz korzystać na siłowni, w drodze do pracy czy też na szybkim treningu w okolicznym parku. Zapomnij o zakłóceniach radiowych i ciesz się ciągłym oraz stabilnym dźwiękiem płynącym za pośrednictwem Bluetooth. Marka Samsung wykorzystała bowiem nowatorską technologię skalowalnego kodeka, która optymalizuje odtwarzanie audio.

 Za słuchawki bezprzewodowe Samsung U Flex trzeba zapłacić niecałe 200 zł.

Waga Fitbit Aria 2

Podczas odchudzania kontrola swojej wagi jest niezwykle motywująca. Uciekające kilogramy napędzają do dalszych treningów i trzymania diety. Wskaźniki zawartości Twojego ciała mogą ułatwić dobór treningów. Fitbit Aria 2 to nowoczesna waga, która pokaże dane dotyczące Twojej wagi, zawartości procentowej tłuszczu, masy ciała bez tłuszczu oraz wyliczy BMI. Dodatkowo wszystkie informacje zapiszą się w aplikacji w Twoim smartfonie, więc będziesz mógł obserwować swoje postępy za pomocą czytelnych tabel i wykresów. Urządzenie rozpoznaje ośmiu indywidualnych użytkowników, więc z modelu Aria 2 mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny. Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się wbudowanymi modułami Bluetooth oraz WI-FI, dzięki czemu może zagwarantować bezproblemowe i szybkie synchronizowanie danych.

 Koszt wagi Fitbit Aria 2 to 569 zł.

Blender personalny Kenwood Sport2Go

Blender personalny to tak naprawdę urządzenie do przygotowywania koktajli i pojemnik do przechowywania i transportowania ich w jednym. Model Kenwood Sport2Go wyróżnia się możliwością kruszenia lodu. Tryb pracy pulsacyjnej zagwarantuje pełną kontrolę nad działaniem urządzenia, a ostrza ze stali szlachetnej zapewnią bezproblemowe siekanie twardych produktów. Przygotuj smakowite i zdrowe koktajle, które zabierzesz ze sobą do pracy, na trening lub w długą podróż samochodem.  

Blender personalny Kenwood Sport2Go kosztuje około 120 zł.

 Jakie gadżety elektroniczne wybrać?

Szukając gadżetów, które wesprą Cię w procesie odchudzania, warto postawić na smartband, który będzie monitorował Twoją codzienną aktywność, spalone kalorie oraz sen. Waga z funkcją pomiaru procentowej zawartości tłuszczu, tkanki mięśniowej czy też wody przyda się do obserwowania i kontrolowania swoich postępów, a blender personalny umożliwi szybkie oraz łatwe przygotowanie koktajli i zabranie ich na trening lub do pracy. Przekonaj się, że odchudzanie może być łatwe i przyjemne!