“Kamery samochodowe dadzą nam cenne materiały dowodowe po kolizjach, więc jako kierowcy możemy czuć się pewniej i bezpieczniej. Jeżeli zdecydujemy, że chcemy kupić urządzenie nagrywające, warto poszukać takiego, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania…”

         Przypadki wymuszeń odszkodowań na drogach zdarzają się coraz częściej. Ofiarami takiego zjawiska możemy paść w każdej chwili i zwykle brakuje nam dowodów, żeby potwierdzić swoją niewinność. Aby zabezpieczyć się przed tego typu niespodziankami, możemy zakupić wideorejestrator, który nagrywa i zapamiętuje wydarzenia dziejące się przed naszym pojazdem. Kamery samochodowe dadzą nam cenne materiały dowodowe po kolizjach, więc jako kierowcy możemy czuć się pewniej i bezpieczniej. Jeżeli zdecydujemy, że chcemy kupić urządzenie nagrywające, warto poszukać takiego, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania. Jaki wideorejestrator kupić? Przedstawiamy najlepsze kamery samochodowe do 500 zł.

Navitel R1000

Navitel R1000 to najmniejsze urządzenie w naszym zestawieniu. Kamera wyróżnia się wyjątkowym designem oraz jakością nagrywania FullHD. Szeroki kąt widzenia (165 stopni) pozwala na zarejestrowanie wielu szczegółów, a funkcja nagrywania w pętli umożliwia zaoszczędzenie miejsca w pamięci urządzenia. Jeżeli dojdzie do zdarzenia czy nieprzewidzianego manewru, model R1000 automatycznie zapisze i zabezpieczy materiał nagrany podczas kolizji. Prócz tego możemy połączyć się ze smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji, która pozwala na udostępnianie nagrań w czasie rzeczywistym. Warto wspomnieć o tym, że kamera posiada możliwość obrotu o 360 stopni, więc możemy nagrywać również wnętrze pojazdu. Navitel R1000 to nowoczesne, funkcjonalne urządzenie, które gwarantuje komfort podczas jazdy i zapewnia, że nie przeoczy nawet najmniejszego detalu.

Mio MiVue C320

MiVue C320 to jeden z popularniejszych modeli kamer samochodowych marki Mio. Wideorejestrator nagrywa w jakości FullHD z prędkością 30 klatek na sekundę. W połączeniu z szerokim kątem widzenia 130 stopni i jasnością obiektywu f/2.0 urządzenie daje wyraźny i czytelny materiał wideo. Wyświetlacz LCD o przekątnej dwóch cali pozwala na swobodny podgląd nagrań, a MiVue Manager umożliwia przeglądanie i łączenie plików oraz dzielenie się nimi na portalach społecznościowych. Trzyosiowy czujnik przeciążeń daje możliwość rozpoznawania zdarzeń drogowych i zabezpieczania materiału. Dodatkowo Mio MiVue C320 wyposażony został w tryb nocny oraz tryb zdjęć, dzięki czemu za pomocą jednego przycisku możemy uwiecznić wybraną chwilę.

Xblitz P100

Rejestrator jazdy Xblitz P100 to niezawodna kamera samochodowa z wysoką rozdzielczością nagrywania (FullHD), funkcją WDR (Wide Dynamic Range) oraz matrycą Sony, które sprawią, że nagranie lub zdjęcie będą najwyższej jakości. Urządzenie wyposażone zostało w G-sensor, czyli czujnik grawitacyjny, który wykrywa zdarzenie lub gwałtowne hamowanie. Dodatkowo w momencie wstrząsów spowodowanych wypadkiem lub stłuczką, fragment nagrania zostanie zabezpieczony. Xblitz P100 może pochwalić się również trybem parkingowym. Kamera wykrywa ruch w swoim polu widzenia i automatycznie rozpoczyna rejestrowanie obrazu, dzięki czemu masz solidny dowód w przypadku uszkodzenia Twojego pojazdu na zatłoczonym parkingu.

 Navitel RE900

Navitel RE900 to sprytne połączenie wideorejestratora z nawigacją samochodową. Urządzenie wyposażone zostało w oprogramowanie z mapami Europy, dzięki czemu bez problemów trafisz do celu. Dodatkowo model RE900 oferuje informacje o fotoradarach, tryb pieszy czy też widok skrzyżowań w 3D. A jak sprawdzi się w roli kamery samochodowej? Nowoczesny sensor optyczny OmniVision, obiektyw z 5-warstwową soczewką o szerokości 140 stopni oraz nagrywanie w jakości FullHD z 30 klatkami na sekundę – to tylko niektóre z zalet tego urządzenia. Wbudowany G-sensor rozpozna zdarzenie drogowe, a aż 5-calowy i dotykowy wyświetlacz pozwoli na wygodną obsługę. Navitel RE900 to też wbudowany transmiter FM, moduł Wi-Fi, technologia Bluetooth czy system Android. Całkiem sporo jak na jedno urządzenie, prawda?

Navitel MR250

Model MR250 to lusterko wsteczne, które pełni dodatkową funkcję wideorejestratora. Kamera nagrywa w jakości FullHD i używa kompresji obrazu H.264. Dodatkowo wbudowany mikrofon daje możliwość zapisu dźwięku, a tryb parkingowy sprawi, że Navitel MR250 zachowa pliki z momentów, w których mogło dojść do uszkodzenia Twojego samochodu. W zestawie z urządzeniem znajdziesz również kamerę cofania, a technologia podwójnego zapisu pozwoli na nagrywanie wydarzeń z przodu i z tyłu pojazdu. MR250 charakteryzuje się 5-calowym wyświetlaczem, który został wbudowany w panel lusterka. Czujnik G-sensor pomoże w zabezpieczeniu materiału dowodowego z kolizji czy pozostałych zdarzeń drogowych.

Jeżeli na rejestrator jazdy chcemy przeznaczyć nie więcej niż 500 złotych, to możemy wybierać już spośród licznych modeli z ciekawymi funkcjonalnościami. Chcąc kupić klasyczny i solidny wideorejestrator wybierzmy Mio MiVue C320 lub Xblitz P100. Model R1000 marki Navitel oferuje nam świetną jakość w drobnej obudowie i posiada możliwość obrotu głowicy o 360 stopni, więc możemy nagrywać wnętrze pojazdu. Jeśli szukamy urządzeń 2w1, to świetnym rozwiązaniem będzie Navitel RE900 z wbudowaną nawigacją samochodową lub Navitel MR250 w formie lusterka wstecznego z dodatkową kamerą cofania. Zdjęcia: materiały promocyjne producentów, shutterstock

Inne wpisy na blogu.