Dobrze wyposażona kuchnia nie może obyć się bez drobnego AGD, które umożliwia nam przygotowanie aromatycznej kawy, zdrowego soku czy też chłodzącego smoothie. W jakie sprzęty warto zainwestować i na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchenki mikrofalowej, blendera lub wyciskarki do cytrusów? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi. Oto TOP 5 sprzętów drobnego AGD do kuchni.

1. Ekspres do kawy

Miłośnicy zapachu aromatycznej kawy w poniedziałkowe poranki nie wyobrażają sobie swojej kuchni bez porządnego ekspresu do kawy. W sklepach znajdziemy różnorodne rodzaje, które charakteryzują się różnymi sposobami parzenia kawy. Najkorzystniejsze cenowo będą ekspresy przelewowe, a o wyjątkowy aromat i smak kawy zadbają ekspresy ciśnieniowe.

Ekspres do kawy CECOTEC Power Matic-ccino 6000

 Cecotec Power Matic-ccino 6000 Nera to ekspres do kawy, który wyróżnia się funkcją mielenia kawy oraz wyświetlaczem LCD. Urządzenie może pochwalić się mocą wynoszącą 1350 W, a system Thermoblock zagwarantuje odpowiednią temperaturę kawy. Power Matic-ccino 6000 Nera charakteryzuje się 250-gramowym pojemnikiem na ziarna kawy, który wyposażony został w hermetyczne zamknięcie. Ekspres do kawy marki Cecotec to też spieniacz do mleka, który pozwala na przygotowanie pysznego latte macchiato czy też cappuccino.

Koszt ekspresu CECOTEC Power Matic-ccino 6000 to 1299 zł.

 2.  Wyciskarka do cytrusów

 Sok wyciśnięty świeżo z soczystych pomarańczy wygrywa w przedbiegach z produktem z kartonika. Jeśli chcemy delektować się nim w każdej chwili, to warto zakupić do swojej kuchni wyciskarkę do cytrusów.

Wyciskarka do cytrusów CECOTEC Citrus 160
Cecotec Citrus 160 Black to wyciskarka do cytrusów, która poradzi sobie zarówno z mniejszymi, jak i tymi większymi owocami. Urządzenie wyposażone zostało w dwa stożki w różnych rozmiarach, a dźwignia z pokrywą zapewnia wygodne użytkowanie. Model Citrus 160 Black to też system zapobiegający kapaniu. Do dyspozycji masz dodatkowo filtr ze stali nierdzewnej, który razem z pozostałymi częściami możesz umyć w zmywarce.

Cena wyciskarki CECOTEC Citrus 160 wynosi 119 zł

3. Blender kielichowy

Blender kielichowy umożliwi przygotowanie mrożonej kawy, pysznych smoothie czy nawet wyjątkowej zupy. Wiele z nich charakteryzuje się również możliwością kruszenia lodu.

Blender kielichowy CECOTEC PowerBlack Titanium 2000 Pro

 Cecotec PowerBlack Titanium 2000 Pro to blender kielichowy, który wyróżnia się mocą wynoszącą 2000 W oraz prędkością 32 500 obrotów na minutę. Takie parametry umożliwiają dokładne blendowanie oraz kruszenie lodu. Urządzenie marki Cecotec może pochwalić się ośmioma ostrzami, które zostały pokryte tytanem, a funkcja pulsacyjna przyda się podczas stopniowego rozdrabniania. Model PowerBlack Titanium 2000 Pro to też 2-litrowy dzbanek wykonany z tritanu, dzięki czemu jest niezwykle lekki, odporny na wstrząsy oraz na zmianę temperatury. Blender kielichowy oferuje trzy programy – robienie smoothie, kruszenie lodu i przygotowywanie purrée.

Za blender Cecotec PowerBlack Titanium 2000 Pro musimy zapłacić 559 zł.

4. Kuchenka mikrofalowa

Kiedy liczy się szybkość i prostota, do gry wchodzi kuchenka mikrofalowa, która przyda się między innymi do błyskawicznego podgrzewania posiłku czy też rozmrażania produktów.

Kuchenka mikrofalowa CECOTEC ProClean 6010

 Model ProClean 6010 wyróżnia się powłoką Ready2Clean, która ułatwia czyszczenie. Kuchenka może pochwalić się ośmioma programami dla różnorodnych posiłków oraz timerem, który możemy ustawić maksymalnie na 60 minut. Mikrofala marki CECOTEC to też system 3DWave, który odpowiada za idealne rozprowadzenie fal. Wyświetlacz LED z zegarem poinformuje o pozostałym czasie przygotowywania dania, a zabezpieczenie przed dziećmi uniemożliwi otworzenie sprzętu. Warto wspomnieć, że ProClean 6010 charakteryzuje się mocą wynoszącą 800 W oraz przy tym pięcioma poziomami mocy do wyboru.

Cena kuchenki mikrofalowej CECOTEC ProClean 6010 to 389 zł

5. Robot kuchenny Multicooker

Multicookery to nowość wśród drobnych sprzętów AGD. Roboty multifunkcyjne umożliwią przygotowanie zup, dań głównych oraz deserów, a prostota gotowania sprawi, że nawet laik nie będzie miał problemu z podaniem wykwintnego obiadu.

Robot kuchenny Multicooker CECOTEC Mambo 9090

 Cecotec Mambo 9090 to nowoczesny robot kuchenny, który wyróżnia się aż trzydziestoma funkcjami! Sprzęt może między innymi siekać, mielić, ucierać, podgrzewać, ubijać, miksować, mieszać, smażyć, dusić, gotować na parze i zagniatać. W urządzeniu przygotujesz różnorodne zupy, dania główne oraz desery, a wbudowana waga sprawi, że odmierzysz odpowiednią ilość produktów. Prócz tego Cecotec Mambo 9090 wyposażony został w misę ze stali nierdzewnej o pojemności 3,3 litra, którą możesz myć w zmywarce.

 Koszt robota CECOTEC Mambo 9090 wynosi 1699 zł.