Postęp technologiczny umożliwia nam szybsze uporanie się z codziennymi obowiązkami. Pralki za nas piorą, zmywarki zmywają, roboty odkurzają, a komputery i smartfony umożliwiają natychmiastową komunikację na wiele sposobów. Wykorzystując nowoczesne technologie, możemy zrezygnować z różnorodnych urządzeń na rzecz jednego. Jakie aplikacje na smartfona ułatwią nam życie? Przedstawiamy 10 popularnych propozycji, które u wielu osób na całym świecie znajdują się na liście „must have”.

Office Lens

Office Lens to aplikacja marki Microsoft, która umożliwia wykonywanie zdjęć dokumentów w jakości skanu. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musisz już inwestować w drogie drukarki z funkcjami ksero i skanera. Office Lens to też sposób na przechwytywanie odręcznych notatek z kartek oraz tablic. Aplikacja automatycznie usuwa cienie i nietypowe kąty, dzięki czemu wszystkie dokumenty są czytelne i gotowe do przesłania dalej.

Tłumacz Google

Tłumacz Google to niemal gwarancja porozumienia się z każdym mieszkańcem naszej planety. Aplikacja oferuje nie tylko zwykłe tłumaczenie wpisanych słów, ale też odczytywanie ich w danym języku. To jeszcze nie koniec. Ostatnimi czasy Tłumacz Google został rozszerzony o tłumaczenie rozmowy w czasie rzeczywistym oraz o skanowanie i tłumaczenie tekstu. Z taką aplikacją odnajdziesz się w każdym kraju, a pytanie o drogę nie będzie wymagało wertowania grubych słowników.

Stocard

 Karty dostajemy już nie tylko w bankach, ale też w sklepach, na stacjach benzynowych czy podczas wizyty u fryzjera. Nasze portfele szybko puchną i to niestety nie z powodu przechowywanej w nich coraz większej ilości banknotów, ale od ilości kart, które otrzymujemy raz na kilka tygodni. Co zrobić, żeby pomieścić je wszystkie? Z pomocą przychodzi aplikacja Stocard, która umożliwia wprowadzenie wszystkich kard z kodem kreskowym. Zamiast szukać odpowiedniej karty w portfelu, możesz włączyć aplikację, wyszukać odpowiedni kod w spisie i okazać ją w sklepie.

PanParagon

Karty możemy dodawać też w aplikacji PanParagon, która pozwala na przechowywanie dokumentów sprzedaży. Często gubisz paragony, na których podstawie możesz zwrócić lub zareklamować produkt? Teraz wystarczy, że zrobisz zdjęcie i Twój paragon będzie przechowywany w Twoim smartfonie. Koniec z wyblakłymi dokumentami sprzedaży i kilogramami paragonów przechowywanych w segregatorach!

Jakdojade

Poruszanie się po znajomym mieście nie musi być skomplikowane, ale schody zaczynają się w momencie, kiedy jesteśmy gdzieś po raz pierwszy, a musimy w krótkim czasie dojechać autobusem na dworzec. Z aplikacją Jakdojade będzie Ci o wiele łatwiej. Wystarczy, że wpiszesz adres docelowy, a resztę zrobi za Ciebie smartfon. W mgnieniu oka otrzymasz wszystkie opcje, którymi możesz dotrzeć do celu, a nawet będziesz miał możliwość zakupu biletu w aplikacji.

Todoist

Jeżeli idziesz na zakupy i wracasz ze sklepu bez produktu, którego najbardziej potrzebujesz, to przyda Ci się aplikacja Todoist, która umożliwia przygotowywanie list zadań do wykonania. Z taką pomocą już nigdy nie zapomnisz o złożeniu życzeń babci w dniu jej imienin, a przed każdym spotkaniem dostaniesz odpowiednie powiadomienie. Todoist pomoże Ci w zorganizowaniu się, dzięki czemu wykorzystasz cały swój czas w stu procentach.

P.C.

P.C. to aplikacja dedykowana dla kobiet. Umożliwia ona śledzenie swojego cyklu menstruacyjnego oraz oznaczanie objawów. Aplikacja pokazuje również przewidywany dzień owulacji czy też szansę na zajście w ciążę. Odpowiednie funkcjonalności pozwalają na wpisywanie swojej wagi oraz temperatury. Dodatkowo P.C. przypomni Ci o wzięciu pigułki antykoncepcyjnej.

Zdrowe Zakupy

Jeśli chcesz jeść zdrowo, ale nie masz czasu na czytanie składu każdego produktu, który kupujesz w sklepie, to świetną pomocą będzie aplikacja ZdroweZakupy, która rozpoznaje produkty na podstawie zeskanowanego kodu kreskowego i natychmiast wyświetla dane informujące o tym, czy w składzie znajdują się szkodliwe substancje. Aplikacja umożliwi Ci zebranie cennej bazy produktów, na podstawie której będziesz wybierać żywność.

Shazam

Shazam to bardzo popularna aplikacja, która zdobyła serca ludzi na całym świecie już kilka lat temu. Algorytm umożliwia rozpoznanie piosenki, którą właśnie usłyszałeś i wyświetla Ci jej nazwę i autora. Dodatkowo możesz przejść do słuchania jej w znanych serwisach lub też udostępnić znajomym.

MyFitnessPal

Czas na pilnowanie diety? Bez względu na to, czy chcesz schudnąć czy też przytyć ważne jest monitorowanie bilansu kalorycznego. MyFitnessPal to aplikacja, która sumuje kaloryczność produktów, które zjadasz. Wystarczy, że wpiszesz nazwę i ilość produktu lub zeskanujesz jego kod kreskowy. Aplikacja pokaże również zestawienie wartości odżywczych i pomoże w ustawieniu celu. Jeżeli dodatkowo uprawiasz sport, to MyFitnessPal wliczy do dziennika ilość spalonych w danym dniu kalorii, dzięki czemu będziesz wiedział, czy możesz pozwolić sobie na dodatkową kostkę czekolady.