Nowoczesne technologie pomagają nam obecnie na każdym kroku. W sklepach znajdziemy wiele sprzętów, które ułatwią nam planowanie wakacyjnych podróży oraz przebywanie w nieznanym dla nas miejscu. Jeśli nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy, to możemy zwrócić uwagę na aplikacje, które mogą okazać się niezastąpione zarówno podczas wypadów zagranicznych, jak i tych krajowych. Oto 10 aplikacji przydatnych na wakacjach.

 

 Windy

 Nie możemy sterować pogodą, ale lepiej być przygotowanym na ulewne deszcze i burze z gradem. Aplikacja Windy umożliwia nam sprawdzenie obecnej oraz prognozowanej pogody na całym świecie. Z menu możemy wybrać informacje dotyczące kierunku i prędkości wiatru, ilości opadu deszczu czy śniegu, możliwości występowania burz, poziomu zachmurzenia czy też jakości powietrza. Prócz tego Windy przestawi na mapie temperatury powietrza oraz wody w morzach i oceanach.

 

 Booking.com

 Jeśli nie zdążyłeś zarezerwować noclegu, a wyjazd zbliża się wielkimi krokami, to możesz załatwić tę sprawę przy pomocy aplikacji Booking.com. W bazie znajdziesz noclegi z całego globu, a prosta i szybka rezerwacja sprawia, że całość zajmie Ci dosłownie chwilę. Boisz się oszustwa? Sprawdź opinie o hotelu lub apartamencie, które pozostawili użytkownicy odwiedzający dane miejsce w ostatnim czasie.

 

 Bolt/Uber

 Bolt i Uber to dwie firmy, które zajmują się przewozem osób na terenie największych miast. Jeżeli nie chcesz podróżować komunikacją miejską, to ściągnij aplikację wybranego operatora i zamów przejazd z punktu A do punktu B. Miejsce możesz zaznaczyć na mapie, a płatność zostanie automatycznie pobrana z Twojej karty podpiętej przez Ciebie do prywatnego konta.

 

 Jakdojade

 Jesteś pierwszy raz w Poznaniu i chcesz skorzystać z komunikacji miejskiej, ale trudno Ci przebrnąć przez rozkłady jazdy? Z pomocą przychodzi aplikacja Jakdojade, która pokaże, gdzie i w jaki numer linii wsiąść, żeby dojechać do celu. Jakdojade obsługuje już 48 miast w Polsce, a możliwość zakupu przez aplikację biletu ułatwia szybkie i sprawne dotarcie w wyznaczone miejsce.

 

 Revolut

 Płatności kartą za granicami kraju często przynoszą niemiłe niespodzianki w postaci dużej prowizji. Karta od Revolut umożliwia szybkie przewalutowanie wybranej kwoty. Revolut rozlicza płatności po kursie międzybankowym – znacznie taniej niż banki czy kantory. Co z aplikacją? Specjalna apka pozwala na korzystanie z karty wirtualnej i zarządzanie swoimi finansami.

 

 

 Tripadvisor

 Wybór restauracji, w której chcemy zjeść w obcym mieście, może przyprawić nas o zawrót głowy. W promieniu jednego kilometra w Barcelonie znajdziemy niemal niezliczoną ilość różnorodnych knajp. Jak wybrać tę najlepszą? Otwórz aplikację Tripadvisor i poczytaj opinie o danym lokalu gastronomicznym lub o hotelu. W aplikacji znajdziemy również informacje o atrakcjach turystycznych, więc w łatwy sposób zaplanujesz wszystkie przystanki i zwiedzanie najlepszych miejsc.

 

 Lightroom

 Wakacyjne wyjazdy niosą za sobą mnóstwo fantastycznych zdjęć, które robimy zazwyczaj smartfonem i chcemy od razu pochwalić się nimi na portalach społecznościowych. Warto „podrasować” nasze kadry za pomocą aplikacji Lightroom, która pomoże nam doprowadzić nasze zdjęcia do perfekcji. Zachwyć swoich znajomych wyjątkowymi krajobrazami oraz idealnym selfie z górskiej wycieczki lub z nadmorskiego kurortu.

 

 Lumos: Sun and Moon Tracker

 Wschody i zachody słońca potrafią zapierać dech w piersiach, więc będąc nad morzem lub w górach, warto pomyśleć o wybraniu się w miejsce, z którego będziemy mogli w pełni podziwiać ten niesamowity spektakl. Aplikacja Lumos: Sun and Moon Tracker pokaże Ci, gdzie i o której godzinie będzie wschodziło i zachodziło słońce. Prócz tego sprawdzisz również miejsce oraz czas wschodu i zachodu księżyca czy też fazę, w której się znajduje.

 

Google Translate

 Google Translate to tłumacz, który pozwoli Ci komunikować się z osobami, które mówią w nieznanym dla Ciebie języku. Za pomocą aplikacji możesz zrobić zdjęcie tekstu i przetłumaczyć go automatycznie lub skorzystać z trybu rozmowy, który pozwoli na tłumaczenie całych zdań w czasie rzeczywistym. Nieznajomość języków obcych właśnie przestaje być problemem, który często krzyżował nam plany na wakacjach poza granicami naszego kraju.

 

 PackKing

 Aplikacja PackKing sprawi, że już nigdy nie zapomnisz ładowarki do smartfona lub swoich ulubionych spodenek kąpielowych. Specjalne listy umożliwią kategoryzowanie poszczególnych przedmiotów, a propozycje przydatnych podczas podróży rzeczy mogą uratować Cię z opresji. Aplikacja doskonale sprawdzi się również podczas pakowania w drogę powrotną – znajdziesz w niej listę wszystkich przedmiotów, które zabrałeś ze sobą w podróż.

 

 Jakie aplikacje przydadzą się na wakacjach?

 Warto korzystać z nowinek technologicznych i aplikacji, które ułatwią nam przygotowywanie się do wakacji, podróż czy też sam pobyt w danym miejscu. Jeśli jestem miłośnikiem kuchni, to z pewnością znajdziesz najlepszą restaurację za pomocą Tripadvisor. Google Translate umożliwi Ci sprawną komunikację z osobami, które mówią w obcym języku, a Windy uchroni przed niebezpieczeństwami wynikającymi ze zmiennej pogody.