Smartwatche to urządzenia, które wzbudzają coraz większe zainteresowanie, a ludzie na całym świecie wymieniają swoje tradycyjne zegarki na te z nowoczesnym wyświetlaczem. Rozwój technologiczny sprawia, że z roku na rok otrzymujemy od producentów smartwatche, które są naszpikowane nowoczesnymi technologiami. Jakie nowości pojawiły się w 2020 roku? Oto przegląd najnowszych zegarków od Apple, Huawei, Fitbit oraz Garmin.

Apple Watch Series 6

Premiera Apple Watch serii szóstej miała miejsce we wrześniu. Tym razem kalifornijski gigant postawił na funkcje zdrowotne, które mają monitorować pracę serca. Rewolucyjny czujnik przy wsparciu aplikacji zmierzy natlenienie krwi. W każdej chwili możesz zrobić sobie EKG, a zegarek poinformuje Cię o wszelkich nieprawidłowościach (migotanie przedsionków, poważne zaburzenia pracy serca), które powinny skłonić do wizyty u lekarza. Smartwatch od Apple może pochwalić się niegasnącym wyświetlaczem Retina, który jest 2,5 raza jaśniejszy.

Cena smartwatcha Apple Watch Series 6 zaczyna się od 1899 zł.

Huawei Watch GT 2 Pro

Watch GT 2 Pro to nowość od Huawei, która charakteryzuje się najmocniejszą specyfikacją ze wszystkich smartwatchy tej marki. Huawei Watch GT 2 Pro to przede wszystkim odporna na zużycie szafirowa tarcza zegarka, która płynnie łączy się z tytanową ramką. Zaawansowane monitorowanie aktywności sprawia, że model Watch GT 2 Pro zapisuje kompleksowe dane, takie jak tętno, średnia prędkość, maksymalne nachylenie, trasa i odległość dla narciarstwa biegowego, narciarstwa klasycznego i snowboardu. Huawei Watch GT 2 Pro to też 100 trybów ćwiczeń – w tym 17 trybów profesjonalnych i 85 trybów niestandardowych. Zegarek został wyposażony w pojemny akumulator, który wspierany jest przez inteligentne funkcje oszczędzania energii. W rezultacie otrzymujemy do dwóch tygodni ciągłej pracy na jednym ładowaniu urządzenia.

Za model Watch GT 2 Pro trzeba zapłacić 1399 zł.

Fitbit Sense

Fitbit Sense jest kolejną propozycją, która została wyposażona w szereg funkcji kontrolujących nasze zdrowie. Urządzenie monitoruje tętno, a wbudowany czujnik EDA zmierzy aktywność elektrodermalną, dzięki której dowiesz się, jak Twój organizm reaguje na stres. Aplikacja Fitbit EKG poinformuje Cię o wykryciu migotania przedsionków – schorzenia, które dotyczy aż 35,5 miliona ludzi na całym świecie. Wbudowany czujnik temperatury skóry rejestruje Twoją temperaturę każdej nocy, dzięki czemu możesz zobaczyć, kiedy się zmienia. Fitbit Sense charakteryzuje się wbudowanym modułem GPS, co sprawia, że po biegu lub jeździe na rowerze możesz odczytać statystyki dotyczące przebytego dystansu, tempa oraz zobaczyć mapę intensywności treningu. Jeśli chcesz zrzucić parę kilogramów lub zadbać o kondycję, to funkcja aktywnych minut sprawi, że ulepszysz swoje treningi tak, aby stały się jeszcze efektywniejsze.

Cena modelu Sense od Fitbit to 1569 zł.

Garmin Instinct Solar

Garmin Instinct Solar to rozszerzona wersja modelu Instinct, która może pochwalić się funkcją ładowania energią słoneczną. Marka Garmin stawia na wiele globalnych systemów nawigacji satelitarnej. Możesz korzystać z GPS, GLONASS i Galileo, więc odnajdziesz się w każdym miejscu i w każdym czasie. Prócz tego do dyspozycji masz czujniki ABC, czyli wysokościomierz, barometr oraz 3-osiowy elektroniczny kompas. Zegarek od Garmin to też ulepszona technologia optycznego pomiaru tętna, która mierzy intensywność ćwiczeń fitness. Model Instinct wykorzystuje wskaźnik zmienności tętna, żeby oszacować poziom stresu, a wbudowane profile sportowe dla biegania, pieszych wędrówek, jazdy na rowerze górskim czy też pływania pozwolą zapisać Twoją aktywność. W sklepach znajdziemy również model Instinct Solar w edycji dla surferów, która charakteryzuje się danymi pływów.

Garmin Instinct Solar kosztuje 1829 zł, a modele z edycji specjalnych 2039 zł.

Huawei Watch Fit

Watch Fit jest kolejną nowością od Huawei, która niedawno zadebiutowała. Smartwatch wyróżnia się 1,64-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości HD. Szkło 2.5D w połączeniu z automatycznym dopasowaniem jasności wyświetlacza sprawia, że bez problemów odczytasz wszystkie informacje nawet w pełnym słońcu. Warto wspomnieć o baterii, która wspierana algorytmami oszczędzania energii zagwarantuje pracę smartwatcha aż do 10 dni bez ładowania. Huawei Watch Fit charakteryzuje się technologią Huawei TruSeen 4.0, która odpowiada za dokładne monitorowanie tętna w czasie rzeczywistym. Prócz tego smartwatch umożliwia określenie stopnia nasycenia krwi tlenem, dzięki czemu będziesz mógł zwrócić szczególną uwagę na Twoje zdrowie. Do dyspozycji mamy również zaawansowany monitor snu oraz technologię Huawei TruRelax, która śledzi poziom stresu i oferuje wykonanie ćwiczeń oddechowych.

Koszt Huawei Watch Fit wynosi 499 zł.