Model iPhone 12 Mini rozpoczął na dobre dyskusję dotyczącą wielkości nowoczesnych smartfonów. Okazuje się, że na rynku nie pozostało zbyt wiele propozycji, które mogą pochwalić się wysokością wynoszącą 130 milimetrów. Telefony rosną z roku na rok, a niektórzy użytkownicy z nostalgią patrzą w stronę przeszłości i mniejszych modeli. Czy Apple znowu zapoczątkuje trend, który sprawi, że pozostali producenci zaprezentują mniejszych braci swoich flagowców?

Głośna premiera iPhone 12 Mini

Model 12 Mini marki Apple wywołał spore poruszenie już podczas pierwszych doniesień dotyczących nowych iPhone’ów. Wiele osób zaskoczyła koncepcja powrotu do mniejszych smartfonów, które specyfikacją nie odbiegają od większych modeli. Okazało się, że sporo użytkowników czekało na smartfon, który ponownie zmieści się w kieszeni lub w małej kieszonce plecaka.

Jesienna konferencja Apple odbyła się 13 października bez udziału publiczności. Gigant z Cupertino przestawił na niej aż cztery modele – iPhone 12 Mini z 5,4-calowym wyświetlaczem, iPhone 12 z 6,1-calowym wyświetlaczem, iPhone 12 Pro z 6,1-calowym wyświetlaczem oraz iPhone 12 Pro Max z 6,7-calowym wyświetlaczem.

Dużym zaskoczeniem był model 12 Mini, który został wyposażony w te same podzespoły, którymi może pochwalić się standardowy model 12. W tym przypadku możemy zakupić mocny smartfon, który wysokością nie przekracza 132 milimetrów, a jego szerokość to zaledwie 64,2 milimetra.

Mniejszy i tańszy

Apple iPhone 12 Mini stał się atrakcyjny nie tylko ze względu na rozmiar. Model ten jest tańszy od standardowej dwunastki o 600 zł. iPhone 12 Mini dostaniemy za 3599 zł za wersję z 64 GB pamięci, 3849 zł za wersję z 128 GB pamięci oraz 4349 zł za wersję z 256 GB pamięci. Ceny iPhone 12 wyglądają następująco: 4199 zł za wersję z 64 GB pamięci, 4449 zł za wersję z 128 GB pamięci oraz 4949 zł za wersję z 256 GB pamięci.

Mocny trend czy chwilowa wariacja?

Zainteresowanie modelem iPhone 12 Mini przerosło oczekiwania, więc bardzo możliwe, że o swoje wersje małych flagowców pokuszą się takie marki jak Samsung, Huawei czy też Xiaomi.

Już teraz bardzo duża grupa deklaruje chęć zakupu modelu 12 Mini, który w przedsprzedaży pojawi się 6 listopada. Możliwe, że iPhone 12 Mini jest strzałem w dziesiątkę, na który czekały setki tysięcy użytkowników na całym świecie. W sieci pojawiają się głosy osób posiadających obecnie smartfony z systemem Android, które rozważają zakup nowego iPhone’a właśnie ze względy na rozmiar oraz specyfikacje.

Pozostałe opcje godne uwagi

Dla wielu cena nowych smartfonów od Apple nadal pozostaje zbyt wysoka. Bardzo prawdopodobne jest to, że w niedługim czasie na rynku pojawi się mnóstwo modeli, które będą charakteryzowały się niewielkimi rozmiarami oraz podzespołami godnymi prawdziwego flagowca.

Jeżeli szukamy obecnie alternatywy dla iPhone 12 Mini, to warto zwrócić uwagę na modele iPhone SE, Google Pixel 4 czy też Samsung Galaxy S10e.

Zobacz wszystkie smartfony w naszej ofercie: