Rynek gier komputerowych rozgrzany jest do czerwoności, a cały świat czeka na premiery
nowych części sprawdzonych tytułów. Grają już nie tylko młodzi, ale również coraz starsi, którzy doceniają kultowe pozycje. Jakie gry komputerowe podbiły w ostatnich latach serca zwolenników tej formy rozrywki? Oto pięć pozycji, które zasługują na szczególną uwagę.

Wiedźmin 3

W zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji polskiego producenta – CD Projekt Red. Wiedźmin 3 to fabularna gra akcji stworzona na podstawie historii Geralta z Rivii, którego wykreował w swoich powieściach Andrzej Sapkowski. Trzecia część miała swoją premierę 19 maja 2015 roku i okazała się absolutnym hitem, o którym głośno było na całym świecie. Produkcja gry pochłonęła 300 milionów złotych, a łącznie w proces tworzenia trzeciej części Wiedźmina zaangażowanych było 1500 osób.

Wiedźmin 3 skrywa w sobie również minigry, takie jak gra karciana gwint czy też wyścigi konne. Pozycja CD Projekt Red została nagrodzona już w 2014 roku jako najbardziej oczekiwana gra, a w 2015 ceremonii Golden Joystick Awards zdobyła tytuł gry roku.

 

The Elder Scrolls V: Skyrim

Popularny Skyrim był hitem w 2011 i 2012 roku. Producentem gry jest amerykańskie przedsiębiorstwo Bethesda Game Studios, a pozycja jest kontynuacją The Elder Scrolls IV: Oblivion. Fabuła rozgrywa się 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej wersji gry, ale nie jest jej bezpośrednią kontynuacją. Na ekranie zobaczymy elfy, wojowników i mędrców. Grę zaczynamy jako bezimienny więzień, który okazuje się być Smoczym Dziecięciem.

The Elder Scrolls V: Skyrim sprzedał się w 30 milionach egzemplarzy, a gracze docenili tę grę nie tylko za historię, ale też za zachwycającą grafikę.

 

The Sims 4

The Sims 4 to gra, która trafia do zupełnie innego grona odbiorców niż dwie poprzednie pozycje, ale nie można odebrać jej tytułu gry, która podbiła świat. Już poprzednie wersje The Sims sprzedawały się jak świeże bułeczki, ale to właśnie czwarta część gry daje nam najwięcej możliwości.

Pozycja od Electronic Arts została wydana we wrześniu 2014 roku. Symulator życia posiada wiele pakietów rozrywki, dodatków oraz akcesoriów. Możemy dokupić dodatek „Witaj w pracy”, który umożliwia zakup sklepu oraz uczestniczenia w dniu pracy jako lekarz, detektyw lub naukowiec. Prócz tego dodatek „Psy i koty” rozszerza grę o możliwość zaopiekowania się psami i kotami oraz rozwój kariery weterynarza.

W 2018 roku podano informację, że łączna liczba pobrań wszystkich dodatków wyniosła ponad 30 milionów.

 

Forza Horizon 3

Fani wyścigówek z pewnością znają pozycję wydaną w 2016 roku przez Microsoft Studios. Forza Horizon 3 umożliwia graczowi wcielenie się w rolę organizatora festiwalu, który musi pozyskać jak największą liczbę fanów. Do dyspozycji jest 350 licencjonowanych samochodów, a gra osadzona jest w Australii.

Forza Horizon 3 zdobyła tytuł najlepszej gry wyścigowej The Game Awards 2016. W grudniu 2016 roku ukazał się dodatek Blizzard Mountain, który poszerzył rozgrywkę o śnieżną i lodową scenerię.

 

Mass Effect 3

Mass Effect 3 to fabularna gra akcji, która jest trzecią częścią serii wydanej przez Electronic Arts. Premiera gry nastąpiła 6 marca 2012 roku, a wprowadzone do tej części nowości zachwyciły graczy. Umożliwiono łączenie ze sobą mocy biotycznych oraz technologicznych czy też nawiązanie homoseksualnego romansu.

W dniu premiery w Stanach Zjednoczonych sprzedało się prawie 900 tysięcy egzemplarzy, a gra została okrzyknięta najlepszą grą RPG 2012 roku.

 Jeżeli chcesz relaksować się poprzez granie w kultowe pozycje, to warto wyposażyć swój komputer w klawiaturę i myszkę, które dadzą Ci więcej możliwości oraz ułatwią rozgrywkę. Na szczególną uwagę zasługują propozycje z przełącznikami mechanicznymi Outemu Blue, które zagwarantują słyszalne kliknięcie i doskonale wyczuwalny skok klawisza.

Zobacz produkt: https://www.aetka24.pl/pl/products/redragon-pratyusa-61563.html

Aby zapewnić sobie wyjątkowy komfort, pomyśl o zakupie podkładki, która zapewni idealną gładkość i będzie doskonale współpracowała z Twoją myszką.

Zobacz produkt: https://www.aetka24.pl/pl/products/redragon-kunlun-60883.html