Wygodnie na home office – przydatne akcesoria

Home office, czyli praca w domu, może sprawiać trudności osobom, które do tej pory obowiązki zawodowe wykonywały tylko w biurze. Rozpraszający domownicy, hałasy zza ściany czy też inne sytuacje niesprzyjające skupieniu mogą spowodować, że nasza praca nie będzie zbyt efektywna. W komfortowej pracy na home office pomogą nam narzędzia do pracy zdalnej, takie jak słuchawka Bluetooth, zestaw głośnomówiący czy słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej. Oto kilka podpowiedzi, dzięki którym praca w domu stanie się znacznie łatwiejsza.

Dobra organizacja to podstawa!

Home office jest znany od lat osobom, które pracują w zawodach kreatywnych. Pandemia nie zmieniła nic w pracy copywriterów, grafików czy też tłumaczy. Od 2020 roku z nową rzeczywistością musieli zmierzyć się jednak wszyscy, którzy pracowali za biurkiem w przestrzeni biurowej. Możliwość pracy z domu dla jednych jest błogosławieństwem, a inni traktują ją jako duże wyzwanie. Jak poradzić sobie w domowych warunkach?

1.Przygotuj przestrzeń do pracy

Jeśli Twoje domowe biuro znajduje się na kuchennym stole, to home office może stać się prawdziwym przekleństwem. W pracy przeszkadzać Ci mogą pozostali domownicy lub dzieci, które przez pierwsze tygodnie nie do końca rozumieją, że właśnie w tej chwili mama czy też tata pracuje.

Zamknięcie się w jednym pokoju będzie najlepszym rozwiązaniem. Potraktuj go jako małą przestrzeń biurową, która w godzinach pracy należy tylko do Ciebie. Przygotuj sobie biurko, wygodny fotel oraz niezbędne narzędzia do pracy zdalnej.

2. Zrób harmonogram pracy

Wbrew pozorom w domu możemy bardzo łatwo rozproszyć się i odciągnąć od obowiązków. Niektórzy podczas home office włączają pranie, zmywarkę czy też gotują szybki obiad. Takie dodatkowe zajęcia dość mocno rozbijają dzień pracy, więc warto zadbać o dobry harmonogram dnia, który ustali czas, w którym będziesz pracować i czas, w którym zrobisz sobie przerwy.

3. Zadbaj o kontakt ze współpracownikami

Częstym problemem pracy zdalnej jest poczucie osamotnienia i braku kontaktu z drugim człowiekiem. Podczas pracy zdalnej zadbaj o regularny kontakt ze współpracownikami. Poświęć kilka minut dziennie na small-talk oraz zapytanie o samopoczucie kolegów i koleżanek z pracy.

4. Stwórz swój rytuał pracy

Jeśli każdego dnia będziemy pracowali zgodnie z danymi zasadami, to po krótkim czasie staną się one nawykami, które pozwolą na efektywną pracę. Wiele osób po pierwszych tygodniach home office przyzwyczaiło się do tego rodzaju pracy tak bardzo, że nie chcą wracać do biura.

Narzędzia do pracy zdalnej

Różne zawody wymagają odrębnego przygotowania się do pracy w domu. Innych narzędzi do pracy zdalnej potrzebuje grafik, a z jeszcze innych skorzysta osoba odpowiedzialna za obsługę klienta przez telefon. W sklepach znajdziemy słuchawki Bluetooth, słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej czy też zestawy głośnomówiące. Oto kilka gadżetów, które przydadzą się podczas wykonywania obowiązków w domowych warunkach.

Słuchawka Bluetooth Plantronics Voyager Legend legendarny model, który działa za pomocą technologii Bluetooth, dzięki czemu w mgnieniu oka połączysz się ze swoim smartfonem czy też komputerem. Akcesorium gwarantuje świetną jakość dźwięku i umożliwia połączenie z dwoma smartfonami. Wysoka jakość rozmów jest możliwa między innymi dzięki połączeniu trzech aktywnych mikrofonów z redukcją szumów. Na szczególną uwagę zasługuje pojemny akumulator litowo-jonowy, który umożliwia prowadzenie rozmów aż przez 7 godzin bez konieczności ładowania urządzenia.

Cena słuchawki Plantronics Voyager Legend to 299 zł.

Zestaw głośnomówiący Poly Calisto 5300-M to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w zaciszu domowym podczas pracy zdalnej. Model Calisto 5300-M pozwoli na krystalicznie czyste rozmowy bez konieczności zakładania słuchawek, więc możesz zamienić swoje domowe biuro w profesjonalną salę konferencyjną. Mikrofon 360° zagwarantuje bogaty i czysty dźwięk. Warto wspomnieć, że zasięg mikrofonu wynosi 3 metry. Takie rozwiązanie sprawia, że możesz poruszać się po pomieszczeniu, a mikrofon wyłapie każde słowo wydobywające się z Twoich ust. Poly Calisto 5300-M jest certyfikowany dla Microsoft Teams.

Zestaw głośnomówiący marki Poly kosztuje 509 zł.

Słuchawki z mikrofonem Plantronics Blackwire C3220 zostały wyposażone w kabel z wtykiem USB, dzięki czemu możesz podłączyć je bezpośrednio do komputera i większości laptopów. Na szczególną uwagę zasługuje lekki pałąk oraz gąbkowe nauszniki, które zagwarantują wyjątkowy komfort użytkowania. Warto wspomnieć, że technologia SoundGuard DIGITAL gwarantuje zaawansowaną ochronę słuchu, a korektor dynamiczny automatycznie dostosowuje ustawienia audio między połączeniami głosowymi i muzyką. To narzędzie do pracy zdalnej to też sprawniejsza i łatwiejsza obsługa połączeń. Do dyspozycji mamy mikrofon na wysięgniku.

Koszt słuchawek z mikrofonem Plantronics to 169 zł.