“Wciśnij jeden przycisk lub ustaw timer i gotowe! Jakie są najlepsze ekspresy do kawy? Który ekspres do kawy wybrać? Przedstawiamy dostępne na rynku rodzaje wraz z propozycjami bezkonkurencyjnych modeli.”

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez zapachu aromatycznej kawy. Sposobów jej parzenia jest bardzo wiele, ale najwygodniejszym nadal pozostają ekspresy do kawy. Gwarantują one automatyczne i szybkie parzenie oraz mocny zapach w całym pomieszczeniu. Wciśnij jeden przycisk lub ustaw timer i gotowe! Jakie są najlepsze ekspresy do kawy? Jaki ekspres do kawy wybrać? Przedstawiamy dostępne na rynku rodzaje wraz z propozycjami bezkonkurencyjnych modeli.
  1. Ekspres przelewowy – Russell Hobbs Elegance

Najtańszą propozycją są ekspresy przelewowe, które po prostu podgrzewają wodę i przelewają ją przez zmieloną kawę umieszczoną w papierowym filtrze. Obecnie w sprzedaży znajdziemy urządzenia, które charakteryzują się coraz wyższym stopniem wyposażenia w nowoczesne technologie i niebanalne rozwiązania. Ekspres przelewowy Russell Hobbs Elegance posiada podwójną grzałkę, blokadę kapania, uchwyt na filtr, funkcję automatycznego wyłączania czy funkcję automatycznego czyszczenia, co sprawia, że sprzęt dłużej zachowuje czystość, a kawa odznacza się świeżością. Chcesz budzić się przy zapachu parzonej kawy? Żaden problem! Ustaw programator na daną godzinę, a model Elegance automatycznie zacznie przygotowywać aromatyczny napój. Warto wspomnieć, że Russell Hobbs Elegance został odznaczony certyfikatem ECBC (European Coffee Brewing Centre), który świadczy o tym, że ekspres spełnił restrykcyjne wymogi dotyczące temperatury i techniki parzenia kawy. 
  1. Ekspres ciśnieniowy kolbowy – DeLonghi EC 860.M

Jeżeli chcesz wypić taką samą kawę, którą możesz delektować się w kawiarniach, to warto wyposażyć swoją kuchnię w ekspres ciśnieniowy kolbowy. W tym przypadku to Ty sprawujesz pełną kontrolę nad procesem przygotowania napoju. DeLonghi EC 860.M posiada opatentowany automatyczny system spieniania mleka, profesjonalny adapter z filtrem crema, osobną dyszę do mleka oraz funkcję podgrzewania filiżanek. Za pomocą tego urządzenia możesz zaserwować mocne espresso oraz przeróżne kawy z dodatkiem mleka. Sam zdecyduj o smaku, poczuj się jak barista i zachwyć znajomych doskonale przygotowaną kawą. Koszt ekspresów ciśnieniowych kolbowych zaczyna się od nieco ponad 100 zł, a kończy na kilku tysiącach. Cena uzależniona jest między innymi od wysokości ciśnienia urządzenia oraz ilości i zaawansowaniu zastosowanych technologii.
  1. Ekspres ciśnieniowy automatyczny – Philips 3100

Prostszym sposobem na przygotowanie kawy jest ekspres ciśnieniowy automatyczny. Ilość ruchów, które musisz wykonać podczas przygotowania napoju w porównaniu z ekspresem kolbowym jest znacznie mniejsza. Philips 3100 charakteryzuje się zintegrowanym młynkiem, filtrem AquaClean czy możliwością wyboru spośród pięciu rodzajów kaw. Teraz możesz degustować się pobudzającym espresso czy wypić delikatne cappuccino. Urządzenie przygotuje dla Ciebie również gorącą wodę, jeżeli chcesz zaparzyć herbatę. Model 3100 daje Ci kontrolę nad ustawieniem wielkości kawy, mocy aromatu oraz stopnia grubości mielenia ziaren. Prócz tego ekspres za pomocą wody automatycznie czyści obieg kawy po włączeniu lub wyłączeniu urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych ekspresów ciśnieniowych automatycznych, przy których podobnie jak w przypadku urządzeń kolbowych, rozpiętość cenowa jest naprawdę duża. Pewne jest, że każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb.
  1. Ekspres kapsułkowy – Krups Infinissima

Ekspres kapsułkowy to najszybszy i najprostszy sposób na zaparzenie kawy, więc często znajduje swoje miejsce w przestrzeniach biurowych małych i dużych firm. Różnorodność kapsułek daje nam szeroką gamę możliwości przygotowania ulubionego rodzaju kawy – od klasycznego espresso, przez latte macchiato aż po gorącą czekoladę czy kawę na zimno. W przypadku modelu Krups Infinissima za dostarczenie pysznych połączeń odpowiadają kapsułki Nescafe Dolce Gusto, które są jednymi z najpopularniejszych produktów tego typu na świecie. Ekspres Infinissima charakteryzuje się ciśnieniem do 15 barów oraz systemem szybkiego podgrzewania wody. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i poinformuje o konieczności odkamienienia. Hermetycznie zapakowane kapsułki mogą pochwalić się długim zachowaniem świeżości kawy i są dostępne w większości marketów spożywczych. Niezależnie od rodzaju ekspresy ułatwiają i skracają czas przygotowania kawy. Nowoczesne technologie dobierają temperaturę oraz technikę parzenia, dzięki czemu aromat i smak kawy wznoszą się na zupełnie inny poziom niż w przypadku zwykłego zalewania kawy wrzątkiem. Dla tych, którzy chcą oszczędzić na czasie podczas porannej krzątaniny polecane są ekspresy przelewowe, które w większości posiadają timer pozwalający na zaprogramowanie parzenia kawy na daną godzinę. W biurach idealnie sprawdzą się urządzenia korzystające z kapsułek, a dla koneserów aromatycznych smaków z idealną i lekką pianką z mleka doskonałym rozwiązaniem będą ekspresy ciśnieniowe zarówno kolbowe, jak i te automatyczne.   Zdjęcia i grafiki: Materiały producentów

Inne wpisy na blogu.