“Najłatwiejszym w prowadzeniu sprzętem jest zdecydowanie hulajnoga, która zapewnia dużą stabilność, a sterowanie odbywa się za pomocą kierownicy. Deskorolki i hoverboardy wymagają już większych umiejętności i przynajmniej kilku godzin spędzonych na nauce jazdy. Ciekawymi rozwiązaniami wydają się być segway’e oraz monocykle, które świetnie radzą sobie z krawężnikami i wymagającym terenem…”

      W kwestii dojazdu do pracy, uczelni czy szkoły coraz częściej rezygnujemy z samochodu i komunikacji zbiorowej na rzecz pojazdów elektrycznych. Deskorolki, hulajnogi czy hoverboardy to teraz najmodniejszy sposób na dotarcie do celu, który jest oddalony zaledwie o kilka kilometrów. Jak dopasować rodzaj pojazdów elektrycznych do swoich potrzeb? Przedstawiamy pięć propozycji na alternatywny dojazd do pracy.

Hulajnoga elektryczna – Cavion GO City

     Jeszcze do niedawna hulajnogi kojarzyły nam się raczej z gadżetami dziecięcymi. Okazało się jednak, że pojazdy te świetnie sprawdzają się w roli środka transportu na krótkich odległościach. Hulajnoga Cavion GO City to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę. Pojazd z silnikiem elektrycznym o mocy 250W porusza się z prędkością do 20 km/h. Dodatkowo jedno ładowanie akumulatora wystarczy na przejechanie nawet 18 kilometrów. Hulajnoga Cavion GO City sprawdzi się dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Możliwość regulacji prędkości z kierownicy wpływa na bezpieczeństwo, a lampa LED poprawi widoczność przy ograniczonym świetle. Pojazd można prosto i szybko złożyć, co ułatwia przenoszenie.

Deskorolka elektryczna – Archos SK8

     Jazda na deskorolce wymaga od nas większych umiejętności niż w przypadku hulajnogi. Tutaj liczy się równowaga i wyczucie pojazdu. Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił na tym środku transportu, doskonałą propozycją będzie model SK8 marki Archos. Pojazd może poruszać się z prędkością 15 km/h, a jego zasięg to 5 do 10 kilometrów. Dodatkowo dzięki niewielkiej wadze, możesz komfortowo przenosić deskorolkę – zabierać do szkoły czy do pracy. Sterowanie urządzeniem od Archos odbywa się za pomocą wygodnego pilota, dzięki czemu zmiana prędkości czy hamowanie będzie proste, a reakcja na Twoje komendy natychmiastowa. Deskorolka wykonana została z drzewa liściastego, a na jej powierzchni znajduje się antypoślizgowa powłoka. Urządzenie wyposażone w 70-milimetrowe koła będzie idealnym towarzyszem dla osoby o wadze do 80 kg.

Hoverboard – Cavion GO 10

     Hoverboard to odmiana deskorolki, która posiada dwa koła, a sterowanie odbywa się poprzez przechylanie ciała w danym kierunku. Pojazd ten zdobył popularność kilka lat temu i pokochali go dorośli oraz dzieci na całym świecie. Niestety jazdy na hoverboardzie również trzeba się nauczyć, ponieważ w żaden sposób nie przypomina ona tej znanej nam z tradycyjnej deskorolki. Ciekawą propozycją jest model GO 10 marki Cavion, który posiada duże koła ułatwiające poruszanie się po nierównym terenie. Pojazd elektryczny dysponuje silnikiem o mocy 2x350W i może rozpędzić się do prędkości wynoszącej 10 km/h. Jedno ładowanie akumulatora wystarczy na przejechanie nawet 20 kilometrów, a 10-calowe koła zapewniają idealny komfort jazdy. Deskorolka marki Cavion posiada certyfikat IP54, co oznacza, że nie straszny jej drobny deszcz. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w czujnik przyspieszenia oraz moduł Bluetooth i głośnik, dzięki czemu możesz słuchać ulubionej muzyki.

Monocykl elektryczny – Airwheel X8

     Monocykl to pojazd, który dopiero zdobywa popularność, więc możemy go spotkać na ulicach zdecydowanie rzadziej. Urządzenie posiada jedno koło oraz dwa podesty na stopy, które znajdują się po jego dwóch stronach. Dużym plusem takiego rozwiązania są na pewno jego niewielkie rozmiary. Monocykl z łatwością przeniesiemy w jednej ręce. Model Airwheel X8 charakteryzuje się zasięgiem do 15 kilometrów oraz szybkim ładowaniem (120 minut). Prędkość maksymalna wynosi 18 km/h, a rozmiar opony to aż 16 cali. Pojazd świetnie radzi sobie z krawężnikami, dziurami oraz wszelkimi nierównościami, co w przypadku niektórych deskorolek i hulajnóg nie jest takie oczywiste. Warto wspomnieć, że klasa wodoszczelności IP56 gwarantuje odporność na drobny deszcz i zachlapania. Cena monocykli znacznie przewyższa koszt wcześniej wymieniowych pojazdów – za najtańsze modele zapłacimy ponad tysiąc złotych.

Segway – Segway Ninebot Mini

     Segway to pojazd, który swoją nazwę pozyskał od firmy, która jako pierwsza na świecie skonstruowała tego typu urządzenie. Obecnie na rynku znajdują się modele z tradycyjnym uchwytem na ręce oraz te, które steruje się przy pomocy kolan. W ten drugi sposób kierowania wyposażony został Segway Ninebot Mini, który zapewnia wyjątkowo precyzyjne sterowanie. Pojazd potrafi rozpędzić się do 16 km/h, a jego maksymalny zasięg wynosi 25 kilometrów. W tym przypadku ładowanie trwa już 4 godziny, ale niewątpliwą zaletą jest możliwość poruszania się po wymagającym terenie. Całość waży 12,8 kilograma i charakteryzuje się wbudowanym modułem Bluetooth oraz posiada wodoszczelność na poziomie IP54.      W letnie lub wiosenne dni pojazdy elektryczne świetnie sprawdzają się jako urządzenia umożliwiające szybkie dotarcie do pracy i ominięcie korków. Najłatwiejszym w prowadzeniu sprzętem jest zdecydowanie hulajnoga, która zapewnia dużą stabilność, a sterowanie odbywa się za pomocą kierownicy. Deskorolki i hoverboardy wymagają już większych umiejętności i przynajmniej kilku godzin spędzonych na nauce jazdy. Ciekawymi rozwiązaniami wydają się być segway’e oraz monocykle, które świetnie radzą sobie z krawężnikami i wymagającym terenem. Należy jednak pamiętać, że te rodzaje pojazdów wiążą się z większym wydatkiem niż w przypadku ich poprzedników.   Zdjęcia: shutterstock.com, materiały reklamowe producentów

Cavion GO City

Archos SK8

Cavion GO 10

Airwheel X8

Segway Ninebot Mini

Inne wpisy na blogu.