“Każdy z nas choć raz miał na uszach słuchawki. Część używa ich każdego dnia w drodze do pracy czy podczas uprawiania sportu. Obecnie na rynku spotkamy wiele rodzajów słuchawek, dzięki czemu możemy wybrać takie, które będą idealnie wpisywały się w nasze potrzeby. Czym charakteryzują się słuchawki nauszne zamknięte? Które słuchawki wybrać do pracy? Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.”

“Każdy z nas choć raz miał na uszach słuchawki. Część używa ich każdego dnia w drodze do pracy czy podczas uprawiania sportu. Obecnie na rynku spotkamy wiele rodzajów słuchawek, dzięki czemu możemy wybrać takie, które będą idealnie wpisywały się w nasze potrzeby. Czym charakteryzują się słuchawki nauszne zamknięte? Które słuchawki wybrać do pracy? Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.”

    

Budowa słuchawek

Rozpatrując budowę słuchawek, możemy wyróżnić dokanałowe, douszne oraz nauszne. Wybór odpowiedniego dla nas rodzaju będzie wpływał na komfort słuchania muzyki oraz przenoszenia.

Słuchawki dokanałowe

Słuchawki dokanałowe umieszczamy wewnątrz kanału słuchowego. Charakteryzują się one silikonowymi nakładkami, które często znajdziemy w zestawie w trzech rozmiarach. Ich niewątpliwymi zaletami są niska waga oraz niewielkie rozmiary. Słuchawki te świetnie sprawdzą się podczas uprawiania sportu lub w drodze do pracy.

Słuchawki douszne

Słuchawki douszne również wkładamy do ucha, ale nie dostają się one bezpośrednio do kanału słuchowego. Ich spłaszczona konstrukcja sprawia, że wypełniają małżowinę. W tym przypadku bardzo ważny jest dobór odpowiedniego kształtu słuchawek, ponieważ nie wszystkie dopasują się do kształtu naszego ucha.

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne zakładamy na zewnętrzną stronę małżowiny. Wyróżniają się one dużymi gąbkami, które mają za zadanie dać poczucie miękkości i nie nadwyrężać uszu. Do słuchawek nausznych możemy sklasyfikować też słuchawki wokółuszne, które charakteryzują się poduszkami umieszczonymi przy obwodzie ucha. Zarówno słuchawki nauszne, jak i wokółuszne są zdecydowanie większe od wymienionych wcześniej słuchawek dokanałowych czy dousznych. Składana konstrukcja często ułatwia przenoszenie, ale nie jest to sprzęt, który zmieści nam się w kieszeni. Z takiego rozwiązania najczęściej korzystają gracze lub wielbiciele najlepszej jakości dźwięku.

 

Zamknięte, otwarte czy półotwarte?

Słuchawki nauszne i wokółuszne możemy podzielić również ze względu na typ. Tutaj wybieramy spośród zamkniętych, otwartych lub półotwartych. Co to oznacza?

Słuchawki zamknięte

Słuchawki zamknięte świetnie sprawdzają się w podróży pociągiem lub samolotem. Zamknięta konstrukcja sprawia, że nie docierają do nas dźwięki otoczenia i słyszymy jedynie nasze ulubione utwory. Prócz tego osoby przebywające obok nas nie usłyszą również nawet stłumionego dźwięku wydobywającego się z naszych słuchawek. Wadą takiego rozwiązania jest brak wentylacji, co sprawia, że ucho szybciej się męczy, a skóra przylegająca do gąbki może zacząć się nieprzyjemnie pocić.

Słuchawki otwarte

Słuchawki otwarte są przeciwieństwem słuchawek zamkniętych – nie zamykają kanału słuchowego, dzięki czemu zapewniają odpowiednią wentylację oraz przepuszczają dźwięki z otoczenia. Słuchawek otwartych najlepiej używać w domu lub w innych wyciszonych pomieszczeniach.

Słuchawki półotwarte

Konstrukcja półotwarta łączy w sobie zalety słuchawek zamkniętych oraz otwartych. Słuchawki takie izolują hałas otoczenia, gwarantując przy tym odpowiednią wentylację ucha. Niestety za komfort musimy zapłacić. Słuchawki półotwarte kosztują zwykle więcej niż poprzednicy.

 

Komfort bez kabli czy swoboda bez ładowania?

Jedni cenią sobie brak splątanych kabli, inni nie chcą myśleć o kolejnym urządzeniu, które potrzebuje ładowania akumulatora. Słuchawki bezprzewodowe nie są dla wszystkich, ale niektórzy nie wyobrażają sobie już bez nich porannych treningów czy podróży.

Słuchawki przewodowe

Przewód w słuchawkach zagwarantuje nam przesyłanie dźwięku bez przerw i utraty łączności, ale słynie z tego, że często się plącze. Posiadacze słuchawek przewodowych muszą też liczyć się z tym, że coraz więcej producentów smartfonów rezygnuje ze złącza 3,5 mm mini jack i wtedy koniecznością jest podłączenie słuchawek przez specjalny adapter.

Słuchawki bezprzewodowe

Na korzyść słuchawek bezprzewodowych przemawia bardzo wiele – wygodne połączenie bez kabla, lekkość, automatyczne parowanie. Decydując się na zakup słuchawek Bluetooth, warto jednak pamiętać o konieczności ładowania takiego urządzenia co kilka dni. W przeciwnym razie czeka nas niemiła niespodzianka.

 

Dla fanów gier i biegania

W sklepach spotkamy również słuchawki, które przeznaczone są do konkretnych czynności – biegania, pracy „na słuchawce” czy grania w gry. Przemyślane konstrukcje i odpowiednie funkcjonalności sprawiają, że użytkownik może cieszyć się pełną wygodą i łatwą obsługą.

Słuchawki multimedialne

Słuchawkami multimedialnymi nazywamy te, które wyposażone zostały w mikrofon. Najczęściej są to słuchawki o konstrukcji nausznej, świetnie sprawdzające się w pracy. W takie rozwiązanie swoich pracowników wyposażają firmy na całym świecie. Słuchawki multimedialne w większości charakteryzują się też regulowanym pałąkiem i dowolnym ustawieniem położenia mikrofonu.

Słuchawki gamingowe

Zarówno ci, którzy grają dla przyjemności, jak i profesjonaliści mogą skorzystać ze słuchawek przeznaczonych dla graczy. Zazwyczaj są to duże, wokółuszne słuchawki, które wyróżniają się dobrej jakości mikrofonem oraz niezwykła wygodą noszenia.

Słuchawki dla aktywnych

W branży elektronicznej można zauważyć mocny trend w tworzeniu nowych produktów dla osób ceniących aktywność na świeżym powietrzu. Powstają nowoczesne smartwatche, smartbandy czy właśnie słuchawki, które wyróżniają się odpornością na wodę i pot, łącznością Bluetooth czy nawet własną biblioteką utworów. Użytkownicy słuchawek sportowych cenią sobie też wygodne mocowanie oraz prostego w obsłudze pilota.

-> Pełna oferta słuchawek na aetka24.pl <-

Inne wpisy na blogu.