Zapach aromatycznej kawy o poranku jest czymś, bez czego wielu z nas nie wyobraża sobie dalszej części dnia. Prostym i szybkim sposobem na przygotowanie przepysznej kawy jest zrobienie jej przy pomocy ekspresu, który umożliwi wydobycie z ziaren wyjątkowego smaku i zapachu. Jaki ekspres do kawy wybrać? Czym różni się ekspres kolbowy od przelewowego czy też ciśnieniowego automatycznego? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup ekspresu do kawy, to stoimy przed wyborem modelu i rodzaju. Na sklepowych półkach znajdziemy urządzenia przelewowe, ciśnieniowe kolbowe, ciśnieniowe automatyczne lub kapsułkowe.

Ekspres przelewowy

Mechanizm ekspresu przelewowego jest niezwykle prosty i polega na zaparzeniu kawy poprzez powolne przelanie wody o odpowiedniej temperaturze przez zmienione ziarna. Ten rodzaj ekspresu najczęściej wymaga od nas dokupienia papierowych filtrów. Warto wspomnieć, że ekspresy przelewowe są najtańszą opcją w całym zestawieniu.

Ekspres do kawy CECOTEC Route Coffee 66

Cecotec Route Coffee 66 to ekspres przelewowy, który wyróżnia się dużą pojemnością. Jednorazowo możesz przygotować aż 1,5 litra swojego ulubionego napoju. Na szczególną uwagę zasługuje technologia ExtremeAroma, która odpowiada za intensywny smak kawy, a wszystko dzięki rozpylaniu i ciągłemu kapaniu. Route Coffee 66 charakteryzuje się wytrzymałym dzbankiem, który jest odporny na wysokie temperatury i uderzenia. Ekspres do kawy marki Cecotec to też filtr do kawy mielonej, który możesz wyciągnąć w celu wyczyszczenia. Prócz tego funkcja utrzymywania ciepła umożliwi cieszenie się ciepłą kawą przez dłuższy czas.

Koszt ekspresu do kawy CECOTEC Route Coffee 66 to 129 zł

Ekspres ciśnieniowy kolbowy

Obsługując ekspres kolbowy, możesz poczuć się jak prawdziwy barista. W tym przypadku to Ty sprawujesz pełną kontrolę nad procesem przygotowania napoju. Gorąca woda pod odpowiednim ciśnieniem przepuszczana jest przez kolbę, w której znajduje się zmielona kawa.

 

Ekspres do kawy CECOTEC Cafelizzia 790 Steel

Cecotec Cafelizzia 790 Steel to ekspres do kawy, który wyróżnia się niezwykłym designem. Urządzenie charakteryzuje się mocą wynoszącą 1350 W, a system Thermoblock zagwarantuje odpowiednią temperaturę kawy. Model Cafelizzia 790 Steel to też spieniacz do mleka, który pozwala na przygotowanie pysznego latte macchiato czy też cappuccino. Wydajna pompa ciśnieniowa z technologią ForceAroma o ciśnieniu 20 barów zapewnia najlepszą pianę i wybitny smak kawy, a zbiornik na wodę o pojemności 1,2 litra sprawi, że nie będzie konieczności każdorazowego dolewania wody.

Cena ekspresu CECOTEC Cafelizzia 790 Steel wynosi 429 zł.

Ekspres do kawy CECOTEC Power Matic-ccino 7000 Serie Nera

 

Cecotec Power Matic-ccino 7000 Serie Nera to ekspres do kawy, który wyróżnia się funkcją mielenia kawy, możliwością przygotowania różnorodnych rodzajów napoju oraz wyświetlaczem LCD. Urządzenie może pochwalić się mocą wynoszącą 1400 W, a system AllCappuccino sam przygotowuje latte i cappuccino, automatycznie dodając kawę, mleko lub pianę w dokładnej ilości bezpośrednio do filiżanki. Ekspres do kawy marki Cecotec może przygotować aromatyczny napój również z kawy wcześniej zmielonej, a pojemny zbiornik na wodę (1,7 litra) sprawi, że nie będziesz musiała za każdym razem go uzupełniać. Model Power Matic-ccino 7000 Serie Nera to też możliwość przygotowania amerykańskiej kawy, espresso, cappuccino, latte, gorącego mleka lub wrzątku w zaledwie kilka sekund.

Za ekspres do kawy CECOTEC Power Matic-ccino 7000 Serie Nera trzeba zapłacić 1399 zł.

 

Ekspres kapsułkowy

Ekspres kapsułkowy to najprostszy i najszybszy sposób na zaparzenie kawy, dlatego też często znajduje swoje miejsce w przestrzeniach biurowych dużych i małych firm. Różnorodność kapsułek sprawia, że możemy przygotować ulubiony rodzaj kawy – od klasycznego espresso, przez latte macchiato aż po gorącą czekoladę.