Producenci elektroniki oferują nam obecnie monitory różniące się nie tylko wielkością, ale też kształtem czy funkcjonalnościami. Jeśli szukasz monitora do pracy, to możesz postawić na model, który charakteryzuje się szerokim kątem widzenia. Twoją pasją są gry komputerowe? Postaw na dużą częstotliwość odświeżania oraz odpowiedni czas reakcji. Jaki monitor kupić? Oto przegląd monitorów biznesowych, gamingowych oraz multimedialnych.

Monitory biznesowe

Monitory biznesowe to urządzenia, które powinny sprawdzać się przy pracy biurowej oraz oferować pełną swobodę. W tym przypadku ważna jest możliwość ustawienia ekranu pod dowolnym kątem, na dowolnej wysokości i płaszczyźnie. Warto zwrócić uwagę na funkcje, która mają za zadanie chronić nasz wzrok przed zmęczeniem.

Monitor biznesowy Samsung SR650 27″

Samsung SR650 to 27-calowy monitor, który wyróżnia się panelem IPS. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie wyświetla wyraziste i jasne kolory w każdym punkcie wyświetlacza. Kąt widzenia wynoszący 178˚ umożliwia pracę w kilkuosobowym zespole, a szerokie możliwości regulacji sprawiają, że dopasujesz jego ustawienie do swoich potrzeb. Model SR650 to też zaawansowana technologia, która redukuje zmęczenie wzroku. Pracujesz przy komputerze po zmroku? Eye Saver Mode ograniczy emisję niebieskiego światła, dzięki czemu Twoje oczy dłużej pozostaną w dobrej kondycji. Warto wspomnieć, że rozwiązanie Flicker Free nieustannie niweluje męczące i irytujące migotanie ekranu.

Monitory gamingowe

Każdy gracz wie, że monitor jest bardzo ważną składową dobrego wyposażenia gamingowego. Liczy się wysoka częstotliwość odświeżania, duża rozdzielczość oraz odpowiedni czas reakcji. W zdobywaniu kolejnych tytułów pomoże również zakrzywiony ekran, który sprawia, że zobaczysz wszystkie szczegóły znajdujące się na krawędziach wyświetlanego obrazu.

Monitor gamingowy Samsung QLED 49″

Monitor gamingowy marki Samsung wyróżnia się zakrzywionym wyświetlaczem oraz podwójną rozdzielczością QHD (5120 x 1440). Takie rozwiązanie sprawia, że jedno urządzenie może zastąpić Ci dwa 27-calowe monitory. Współczynnik proporcji wynoszący 32:9 umożliwia wyświetlanie większej ilości treści i to w wysokiej rozdzielczości. Samsung 49″ QLED to też technologia AMD Radeon FreeSync 2, która obsługuje treści HDR oraz technologia LFC (Low Framerate Compensation), która poprawia płynność animacji. Współczynnik kontrastu wynoszący 3000:1 zapewnia głęboką czerń, bogatsze kolory i idealną biel. Urządzenie może pochwalić się odświeżaniem na poziomie 120 Hz, co zagwarantuje płynniejszy widok, a ergonomiczna krzywizna odpowiada naturalnej krzywiźnie ludzkiego oka.

Monitory multimedialne

Monitory multimedialne łączą w sobie funkcjonalności modelu gamingowego oraz modelu biznesowego. To doskonały sprzęt do użytku codziennego w mieszkaniu, gdzie czasami chcemy popracować, a wieczorem zrelaksować się przy ulubionej grze lub seansie filmowym.

Monitor multimedialny z pilotem Samsung LC32F39M 32″

Samsung LC32F39M to 32-calowy monitor, który charakteryzuje się zakrzywionym wyświetlaczem. Funkcjonalny pilot umożliwia włączenie monitora, dostosowanie głośności i jasności oraz wybranie trybu obrazu. Podłącz konsolę do gier lub dekoder i ciesz się z pełnej swobody. Samsung jest liderem w dziedzinie zakrzywionych monitorów i zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o udział w rynku. Krzywizna 1800R zagwarantuje lepszą głębię i mniej elementów rozpraszających uwagę na granicach Twojej wizji. Model LC32F39M to też zaawansowana technologia, która redukuje zmęczenie wzroku. Eye Saver Mode ograniczy emisję niebieskiego światła, a rozwiązanie Flicker Free nieustannie niweluje migotanie ekranu.

Jaki monitor wybrać?

Bogata oferta na rynku sprawia, że możemy dopasować monitor do indywidualnych potrzeb. Szukając monitora biznesowego, warto wybrać model, który oferuje nam wysoką rozdzielczość oraz możliwości dowolnego ustawienia ekranu. Zakrzywione monitory gamingowe to przede wszystkim wysoka częstotliwość odświeżania oraz technologie poprawiające płynność. Rozsądnym posunięciem może okazać się zakup monitora multimedialnego, który umożliwi swobodną pracę, granie w gry oraz oglądanie filmów.