Miłośnikami gier konsolowych są już nie tylko dzieci, ale też dorośli. Rynek ten rozwija się w bardzo szybkim tempie, o czym świadczą częste premiery nowych urządzeń oraz gier. Planujesz zakup nowego tytułu na konsole PlayStation4 lub Xbox One, ale nie jesteś w pełni zdecydowany na konkretną grę? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze gry na konsole w połowie 2020 roku.

1. Grand Theft Auto V

Pierwsze miejsce to megahit od Rockstar Games – Grand Theft Auto V. Tej serii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo na początku tego roku tzw. piątka przekroczyła 120 milionów sprzedanych kopii. Grand Theft Auto V to gra o najwyższym budżecie w historii (265 milionów dolarów). Pozycja jest dostępna na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One oraz będzie wydana również na PlayStation 5.

Fabuła gry zaczyna się w mieście North Yankton w 2004 roku. Michael Townley i Trevor Philips wraz ze swoim znajomym Bradem rabują bank i wpadają prosto w ręce policji. Dalsza część akcji toczy się w Los Santos w 2013 roku.

Gra pozwala nam wcielić się aż w trzy postacie – Michaela Townley’a, Trevora Philipsa i Franklina Clintona. Fabuła Grand Theft Auto V jest niezwykle wciągająca, a wykonywane misje dostarczają ogrom rozrywki i dreszcz emocji.

2. The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II to druga część hitu z 2013 roku. Gra przenosi nas do wydarzeń rozgrywających się 5 lat po akcji z pierwszej części gry. Ellie i Joel osiedlają się w wiosce Wyoming. Pozorny spokój przerywają traumatyczne zdarzenia. Ellie zmuszona jest wyruszyć w podróż, a pragnienie zemsty jest tak silne, że kobieta jest w stanie poświecić wszystko. The Last of Us: Part II zagwarantuje Ci mnóstwo emocji i możliwość przemierzenia pięknego i niebezpiecznego świata.

W The Last of Us: Part II możemy zagrać obecnie tylko na konsoli PlayStation 4 i w trybie jednego gracza. Premiera gry odbyła się 19 czerwca 2020 roku i w wielkim stylu wdarła się na listy najlepiej sprzedających się gier w USA.

3. FIFA 20

Gry z serii FIFA sprzedają się doskonale od wielu lat. FIFA 20 to już dwudziesta siódma część serii od EA Sports. Co z nowości? W 2019 roku pozycja zyskała przebudowany system stałych fragmentów gry. Najważniejszą zmianą jest dodanie do mechanizmu wykonywania rzutów karnych i rzutów rożnych nowatorskiego systemu celowania i kontroli piłki. Prócz tego rozbudowane zostały aspekty gry bezpośredniej oraz system odbioru piłki.

W październiku 2019 roku – zaledwie miesiąc po premierze – Electronic Arts poinformował o 10 milionach sprzedanych egzemplarzy. FIFA 20 obsługiwana jest przez konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC.

4. UNO

UNO to gra karciana od Ubisoft, która podbiła serca ludzi na całym świecie. Po tradycyjnej formie gry przyszedł czas na pozycję konsolową, a ta sprzedaje się wyśmienicie. W UNO możemy grać ze znajomymi i korzystać przy tym z wideoczatu. Nowe karty tematyczne potrafią przewrócić rozgrywkę do góry nogami. 

UNO w rankingach sprzedaży zajmuje różnorodne miejsca. Grę znajdziemy czasami w pierwszej trójce, a niekiedy spada na dół tabeli. Wzrost popularności pozycji od Ubisoft można tłumaczyć epidemią, która ogranicza spotkania towarzyskie przy klasycznej wersji gry.

 

5. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Na piątym miejscu znajdujemy Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, czyli taktyczną strzelankę od Ubisoft. Rozgrywka zaczyna się od wyboru specjalizacji żołnierza, w którego postać będziemy się wcielać. Strzelaniny odbywają się na małych powierzchniach, w których musimy pozbywać się przeciwników i uwolnić przetrzymywanego zakładnika lub rozbroić bombę.

Premiera Tom Clancy’s Rainbow Six Siege odbyła się 1 grudnia 2015 roku i jest dostępna na platformach PC ( Microsoft Windows), PlayStation 4 oraz Xbox One. Ubisoft zapowiedziało, że gra zostanie wydana również na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Kolejne miejsca zajęły:

6. Grand Theft Auto IV: The Complete Edition

7. Red Dead Redemption 2

8. Śródziemie: Cień Wojny

9. Rise of the Tomb Raider

10. EA Sports UFC 3

Połowa 2020 roku pokazuje, że klasyki trzymają się świetnie. Na widok 7-letniego Grand Theft Auto V na pierwszym miejscu wiele osób przeciera oczy ze zdziwienia. Kolejne miejsce to kontynuacja hitu z 2013 roku – The Last of Us: Part II, a na trzeciej pozycji mamy dwudziestą siódmą część serii FIFA. Z niecierpliwością czekamy na nowości. Poniżej znajdziecie listę nadchodzących premier.

Nadchodzące premiery

13 sierpnia 2020 – Total War Saga: Troy

28 sierpnia 2020 – Project Cars 3

4 września 2020 – Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

25 września 2020 – Mafia: Definitive Edition

6 października 2020 – Dirt 5

9 października 2020 – FIFA 21

29 października 2020 – Watch Dogs Legion

19 listopada 2020 – Cyberpunk 2077