Idzie nowe – telewizory Nokia z Android TV

Telewizory marki Nokia są nowością na polskim rynku i wszystko wskazuje na to, że mogą sporo namieszać. Wszystkie modele wyposażone zostały w Android TV, a wybór od 24 do 75 cali sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jak prezentuje się specyfikacja telewizorów Nokia oraz czy staną się one dużą konkurencją dla takich marek jak Samsung, Philips, LG czy też Sony? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Od 24 do 75 cali

Nokia postawiła na szeroką ofertę, w której najmniejszy telewizor charakteryzuje się przekątną wynoszącą 24 cale. Taki model doskonale sprawdzi się w niewielkich pokojach dziecięcych czy też w kamperze, w którym mamy mocno ograniczoną przestrzeń. Następny co do wielkości jest telewizor o przekątnej 32 cale, a później 39 cali. Do najpopularniejszych modeli będą zaliczały się te wyróżniające się wielkością 43, 50, 55 czy też 58 cali. Jeśli szukamy czegoś jeszcze większego, to Nokia przygotowała dwie naprawdę duże propozycje – 65 oraz 75 cali.

Rozdzielczość 4K Ultra HD

Wszystkie telewizory od Nokia, które mogą pochwalić się wielkością od 43 do 75 cali, wyróżniają się rozdzielczością 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseli), która zagwarantuje zobaczenie każdego detalu. Jeszcze lepszy obraz zagwarantuje technologią HDR10, która zapewnia zrównoważoną jasność, kontrast i odwzorowanie kolorów na każdym obrazie przy użyciu palety kolorów prawie miliarda odcieni.

Android TV

Obecnie w telewizorach oprócz dobrej jakości obrazu liczy się też opcja Smart TV, która daje jeszcze więcej możliwości. Wszystkie telewizory Nokia zostały wyposażone w niezawodny Android TV, który zapewnia dostęp do ulubionych programów, gier i ponad 7000 aplikacji. Dzięki Android TV możemy oglądać filmy na Netflix, Prime Video czy też Disney+. Do dyspozycji mamy też YouTube i sklep Google Play.

Telewizory Nokia z Android TV mogą pochwalić się Asystentem Google, który może wyszukać na życzenie najnowsze hity czy też streamować nasze ulubione programy.

Chromecast

Wbudowany Chromecast pozwala na przesyłanie zdjęć, filmów i muzyki ze smartfona, tabletu lub komputera. Jeśli chcemy pokazać coś znajomym lub rodzinie, to nie musimy robić tego na niewielkim wyświetlaczu smartfona. W jednej chwili prześlemy obraz na telewizor i będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym komfortem oglądania dowolnych treści.

Łączność bezprzewodowa

Telewizory marki Nokia charakteryzują się wbudowanymi modułami Wi-Fi oraz Bluetooth, dzięki czemu w każdej chwili możemy połączyć z telewizorem głośniki Bluetooth czy też bezprzewodowego pada.

Pilot z podświetlanymi przyciskami

Każdy model wyposażony jest w ergonomiczny pilot, który doskonale leży w dłoni. Na szczególną uwagę zasługują podświetlane przyciski, które umożliwiają znalezienie odpowiedniego elementu sterującego, nawet gdy światła są przyciemnione. Na pilocie znajdują się też dedykowane przyciski Netflix oraz YouTube, które pozwalają na włączenie wymienionych aplikacji w mgnieniu oka.

Dźwięk Dolby Digital

Dźwięk Dolby Digital zapewnia wyjątkowe wrażenia dźwiękowe i wypełnienie pomieszczenia zachwycającym brzmieniem. Telewizory Nokia od 43 cali mogą pochwalić się technologią Dolby Digital Plus, która polega na zastosowaniu dodatkowego stopnia kompresji. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy cieszyć się jeszcze lepszą jakością dźwięku.

Wszystkie potrzebne porty i design na poziomie

Telewizory Nokia to też 3 lub 4 porty HDMI, porty USB, VGA czy też Ethernet LAN. Warto zwrócić uwagę na minimalistyczne wzornictwo, które sprawia, że modele marki Nokia będą doskonale prezentowały się w każdym wnętrzu. Smukłe, cienkie ramki w połączeniu z czarnym kolorem powodują, że patrząc na urządzenie, zauważamy wyłącznie obraz, a ramka jest niemal niewidocznym elementem.

Sprawdź Telewizory Nokia Smart TV

Nie tylko telewizory

Razem z telewizorami Nokia wprowadza na rynek przystawki, które umożliwiają korzystanie z Android TV na zwykłym telewizorze lub na monitorze. Nokia Streaming Box wyposażony jest w ten sam podświetlany pilot, a możliwość odtwarzania filmów w rozdzielczości 4K Ultra HD zagwarantuje wyjątkowe wrażenia.

Zobacz w sklepie: Nokia Streaming Box 8000

Telewizory Nokia postrachem konkurencji?

Telewizory Nokia z pewnością staną się sporą konkurencją dla niektórych modeli Samsunga czy też LG. Za ich mocną pozycją stoją mocna specyfikacja oraz Android TV. Za sukcesem może przemawiać też dobre skojarzenie z samą marką, która jest znana z solidnego sprzętu już od 30 lat.

 

Więcej na Aetka24.pl