Zdrowie jest najważniejsze. To zdanie usłyszeliście pewnie nieraz z ust babci czy też rodziców. Z upływem lat coraz częściej przekonujemy się, że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe i szukamy sposobów, które pomogą nam zadbać o organizm. W XXI wieku z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, które alarmują o zmianach pracy serca czy też zachęcają do zdrowego trybu życia. Przedstawiamy pięć różnorodnych urządzeń, które pomogą w dbaniu o zdrowie.

Samsung sterylizator UV

Rok 2020 nauczył nas tego, jak ważne jest mycie rąk oraz dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku. Sterylizator UV marki Samsung to urządzenie, które zadba o wyeliminowanie wszystkich szkodliwych bakterii. Urządzenie marki Samsung zostało dokładnie przebadane przez wiodące na świecie firmy zajmujące się przeprowadzaniem inspekcji i testów – Intertek i SGS. Światło UV zabije nawet do 99% szkodliwych bakterii i zarazków (E.coli, Staphylococcus i Candida albicans). Prócz tego sterylizator może pochwalić się przemyślanym designem – magnetyczne wieczko zapewnia szczelność, a gumowe uszczelki sprawiają, że wieczko zamyka się delikatnie i cicho. Sterylizator UV wyróżnia się wbudowaną technologią QI, która naładuje Twój telefon czy słuchawki bezprzewodowe. Warto wspomnieć, że port USB typu C umożliwi szybkie oraz bezproblemowe podpięcie urządzenia do prądu.

Sterylizator UV marki Samsung kosztuje 169 zł.

Smartwatch Fitbit Sense

Model Sense marki Fitbit został zaprojektowany, żeby w wyjątkowy sposób dbać o Twoje zdrowie. Urządzenie monitoruje tętno, a wbudowany czujnik EDA zmierzy aktywność elektrodermalną, dzięki której dowiesz się, jak Twój organizm reaguje na stres. Aplikacja Fitbit EKG poinformuje Cię o wykryciu migotania przedsionków – schorzenia, które dotyczy aż 35,5 miliona ludzi na całym świecie. Wbudowany czujnik temperatury skóry rejestruje Twoją temperaturę każdej nocy, dzięki czemu możesz zobaczyć, kiedy się zmienia. Takie rozwiązanie sprawia, że będziesz świadomy wszystkich zmian zachodzących w Twoim organizmie. Fitbit Sense charakteryzuje się również wbudowanym modułem GPS, a jeśli chcesz zrzucić parę kilogramów lub zadbać o kondycję, to funkcja aktywnych minut sprawi, że ulepszysz swoje treningi tak, aby stały się jeszcze efektywniejsze.

Za smartwatch Fitbit Sense zapłacimy 1569 zł.

Monitor biznesowy Samsung SR650 24″

W jaki sposób monitor biznesowy może przyczyniać się do dbania o zdrowie? Model SR650 marki Samsung to zaawansowana technologia, która redukuje zmęczenie wzroku. Pracujesz przy komputerze po zmroku? Eye Saver Mode ograniczy emisję niebieskiego światła, dzięki czemu Twoje oczy dłużej pozostaną w dobrej kondycji. Warto wspomnieć, że rozwiązanie Flicker Free nieustannie niweluje męczące i irytujące migotanie ekranu. Zastosowane w monitorze SR650 technologie pomogą chronić oczy, które są niezwykle ważnym narządem, a ich dobra kondycja będzie nieocenianą wartością za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Monitor Samsung SR650 24” kosztuje 699 zł.

Opaska Garmin Vivofit jr. 2

Dzieci zwykle nie myślą o swoim zdrowiu, więc warto zadbać o nie w szczególny sposób. Komputery, smartfony czy też telewizory zachęcają do pozostania w czterech ścianach i zalegiwania na wygodnej kanapie. Jak przekonać dziecko do bardzo ważnej dla zdrowia aktywności na świeżym powietrzu? Opaska dla dzieci Garmin Vivofit jr. 2 to urządzenie, które zachęci najmłodszych do wyjścia z domu i pokonywania kilometrów. Aplikacja mobilna dla rodziców pozwala na połączenie z monitorem aktywności Vivofit jr. 2 – dzięki temu rodzice będą mogli kontrolować ilość kroków, czas snu, codzienne aktywności i zadania. Rodzice mogą również nagradzać dzieci wirtualnymi monetami za każde wykonane zadanie. Opaska przypomina o zadaniach wprowadzanych przez opiekunów, wyświetlając odpowiednie ikony. Dzięki funkcji Toe-to-Toe możliwe jest rywalizowanie z przyjaciółmi – aplikacja synchronizuje wyniki z kilku opasek.

Cena opaski Garmin Vivofot jr. 2 wynosi 399 zł.

Odkurzacz automatyczny CECOTEC Conga 3790

Na pierwszy rzut oka odkurzacz automatyczny ma się nijak do dbania o zdrowie. Warto jednak zauważyć, że już sam brak konieczności odkurzania tradycyjnym sprzętem sprawia, że nie musimy schylać się oraz nadwyrężać kręgosłupa. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest możliwość codziennego odkurzania (nawet podczas naszej nieobecności w domu), więc urządzenie pozostawia podłogę bez kurzu i drobnoustrojów. Nie bez znaczenia są też zaawansowane filtry HEPA, które zapobiegają przenikaniu przez nie pyłu. CECOTEC Conga 3790 to odkurzacz automatyczny, który jest w stanie skutecznie odkurzyć i umyć Twoją podłogę. Profesjonalne mapowanie laserowe odpowiada za niezwykłą dokładność sprzątania, a cztery czynności (zamiatanie, odkurzanie, wycieranie i szorowanie) sprawiają, że efekt jest zachwycający. CECOTEC Conga 3790 to też 10 trybów czyszczenia – auto, spirala, punktowy, inteligentny obszar, obszar ograniczony, ręczny, głębokie czyszczenie, szorowanie, krawędzie i powrót do domu.

Koszt odkurzacza automatycznego marki CECOTEC to 1403 zł.