Często słyszymy, że czas to pieniądz lub to, że wolny czas jest na wagę złota. W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zabiegani, oba te stwierdzenia są niezwykle prawdziwe. Nowoczesne technologie umożliwiają nam zaoszczędzenie minut czy nawet godzin podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jak postarać się wygospodarować jeszcze więcej czasu wolnego w ciągu dnia? Oto pięć urządzeń, które pomogą zaoszczędzić cenny czas.

Robot sprzątający CECOTEC Conga 3290

Pojawienie się na liście robota sprzątającego jest niemal oczywiste. Urządzenie to potrafi odkurzyć całe mieszkanie bez naszego udziału. Nowoczesne modele możemy zaprogramować tak, żeby włączały się o danej godzinie – na przykład podczas naszej nieobecności w domu.

Robot sprzątający CECOTEC Conga 3290 charakteryzuje się profesjonalnym mapowaniem laserowym, które odpowiada za niezwykłą dokładność sprzątania. Cztery czynności (zamiatanie, odkurzanie, wycieranie i szorowanie) sprawiają, że efekt jest zachwycający. Robot skanuje i mapuje Twój dom w technologii iTech Laser 360, dzięki czemu zaplanuje najszybszą i najbardziej wydajną drogę. Cecotec Conga 3290 to też 10 trybów czyszczenia – auto, spirala, punktowy, inteligentny obszar, obszar ograniczony, ręczny, głębokie czyszczenie, szorowanie, krawędzie i powrót do domu.

Za model Conga 3290 zapłacimy 1189 zł.

Smartfon Nokia 8.3 5G

Wielu z nas już nie wyobraża sobie życia bez smartfonów. Te małe urządzenia są w stanie w wielu czynnościach zastąpić nam komputery i pomóc w zadaniach, które bez nich pochłonęłyby sporo czasu. Przy wyborze smartfona warto kierować się jego możliwościami – im więcej funkcji zaoferuje, tym więcej czasu możemy zaoszczędzić. Na szczególną uwagę zasługuje technologia 5G, która skraca czas przesyłania nawet dużych plików.

Nokia 8.3 to doskonały wyświetlacz, fenomenalny aparat, pojemny akumulator, funkcjonalne rozwiązania i wiele innych. Łączność 5G umożliwi błyskawiczne przesyłanie strumieniowe filmów, natychmiastowe ich udostępnianie oraz granie w gry mobilne bez zakłóceń. W tylnej części smartfona znajdują się aż cztery obiektywy, które są w stanie zagwarantować Ci fenomenalne zdjęcia. Akumulator o pojemności wynoszącej 4500 mAh zapewnia nawet dwa dni pracy urządzenia bez konieczności ładowania. Nokia 8.3 pracuje na znanym systemie Android, który oferuje dostęp do asystenta głosowego (Google Assistant). Ułatw sobie codzienne czynności i korzystaj z prywatnego asystenta każdego dnia, a ten będzie coraz lepiej Cię poznawał i oferował trafniejsze rozwiązania.

Cena smartfona Nokia 8.3 5G w wersji 6/64GB wynosi 2399 zł.

Ekspres do kawy CECOTEC Power Matic-ccino 6000

Podczas porannej krzątaniny każda minuta jest na wagę złota. Jeśli nie chcesz wychodzić z domu bez łyka aromatycznej kawy, to zakup automatycznego ekspresu będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk i ciepła kawa będzie na Ciebie czekała.

CECOTEC Power Matic-ccino 6000 Nera to ekspres do kawy, który wyróżnia się funkcją mielenia kawy oraz wyświetlaczem LCD. Urządzenie może pochwalić się mocą wynoszącą 1350 W, a system Thermoblock zagwarantuje odpowiednią temperaturę kawy. Power Matic-ccino 6000 Nera charakteryzuje się 250-gramowym pojemnikiem na ziarna kawy, który wyposażony został w hermetyczne zamknięcie. Ekspres do kawy marki CECOTEC może przygotować aromatyczny napój również z kawy wcześniej zmielonej, a pojemny zbiornik na wodę (1,7 litra) sprawi, że nie będziesz musiał za każdym razem go uzupełniać. Model Power Matic-ccino 6000 Nera to też spieniacz do mleka, który pozwala na przygotowanie pysznego latte macchiato czy też cappuccino. Wydajna pompa o ciśnieniu 19 barów zapewnia najlepszą pianę i wybitny smak kawy, a system AlwaysClean zagwarantuje gotowość urządzenia.

CECOTEC Power Matic-ccino 6000 kosztuje 1208 zł.

Nawigacja TomTom Start 42 EU45

Szukanie odpowiedniej drogi i jazda w kółko może pochłonąć sporo cennego czasu. Jeśli zależy nam na szybkim dotarciu do celu, to warto wyposażyć swój pojazd w niezawodną nawigację samochodową, która pomoże ominąć korki.

Nawigacja TomTom Start 42 EU45 charakteryzuje się 4,3-calowym wyświetlaczem, który doskonale reaguje na dotyk i zapewnia świetną widoczność nawet w słoneczny dzień. Urządzenie jest proste w montażu, a wbudowana bateria pozwala na godzinę pracy bez podłączenia do źródła prądu. Asystent pasa ruchu umożliwia wcześniejsze przygotowanie się do zjazdu lub skrzyżowania, dzięki czemu możesz być pewny, że nie przeoczysz ważnego skrętu. Razem z modelem Start 42 EU45 otrzymujesz 3-miesięczną subskrypcję usługi Fotoradary, dzięki czemu ostrzeżenia o zbliżaniu się do urządzenia uchronią Cię przed niechcianym mandatem.

Koszt nawigacji TomTom Star 42 EU45 to 469 zł.

Myjka ciśnieniowa CECOTEC HidroBoost 1600 Car & Bike

Mycie samochodu lub roweru za pomocą gąbki czy ścierki może zająć niemal wieczność. Podobnie sprawy mają się w przypadku czyszczenia części przylegających do domu. Jeśli nie chcemy przeznaczać na to całego dnia, warto zainwestować w myjkę ciśnieniową, która usprawni cały proces.

Myjka ciśnieniowa CECOTEC HidroBoost 1600 Car & Bike wyróżnia się przepływem wynoszącym 426 litrów na godzinę, a jej moc to 1600 W. Urządzenie wyposażone zostało w wytrzymałą pompę z aluminium HardPump. Model HidroBoost 1600 Car & Bike to też promień działania powyżej 14 metrów oraz ciśnienie 135 barów. CECOTEC HidroBoost 1600 Car & Bike może pochwalić się wygodnym pistoletem z systemem Auto Start-Stop. Łatwe i szybkie połączenie węża wysokociśnieniowego i lancy z pistoletem umożliwia system iClick. Warto wspomnieć, że wygodny uchwyt oraz duże koła ułatwią przenoszenie sprzętu, a myjka doskonale sprawdzi się podczas mycia samochodu czy też roweru.

 

Myjka ciśnieniowa CECOTEC HidroBoost 1600 Car & Bike kosztuje 325 zł.