Rynek smartfonów jest rozgrzany do czerwoności, a co kilka tygodni słyszymy o kolejnym rewolucyjnym urządzeniu. Producenci prześcigają się w kreowaniu smartfonów, które staną się przełomowymi, a premiery flagowców danych marek odbywają się co roku. Co nowego czeka nas w 2021? Czym zaskoczy Samsung, Huawei, OnePlus czy też Apple? Oto wszystko, co wiemy na temat siedmiu najciekawszych smartfonów z premierą na 2021 rok.

Samsung Galaxy S21

Premiera modeli S21, S21+ oraz S21 Ultra ma odbyć się już 14 stycznia. Nowe flagowce marki Samsung mają być odrobinę tańsze od Galaxy S20 – podstawowy wariant będzie kosztował najprawdopodobniej niecałe 4000 zł. Wygląda na to, że Koreańczycy biorą przykład z największego konkurenta (Apple) i opakowania z serią S21 nie będą wyposażone w ładowarkę.

W sieci pojawiła się nieoficjalna specyfikacja. Model S21 najprawdopodobniej będzie mógł pochwalić się 6,2-calowym wyświetlaczem z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Pojemność baterii będzie wynosiła 4000 mAh, a pamięć RAM 8 lub 12 GB. W tylnej części smartfona znajdziemy cztery obiektywy, a wsparcie 5G zapewni szybką łączność.

 

OnePlus 9

Data premiery OnePlus 9 szacowana jest na I kwartał 2021 roku. Wyciek specyfikacji potwierdza, że kolejny model OnePlusa będzie standardowym, dobrym i solidnym urządzeniem bez wielkich rewolucji. Pod 6,55-calowym wyświetlaczem znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 888 oraz 8 lub 12 GB pamięci RAM. Na szczególną uwagę zasługuje oprogramowanie OxygenOs w wersji 11. Co więcej? Ładowanie 65W, trzy obiektywy z tyłu oraz wsparcie 5G.

Huawei P50

Premiera Huawei P50 odbędzie się najprawdopodobniej w marcu. Największą niewiadomą jest model procesora. Wygląda na to, że układ Kirin zastąpi Qualcomm Snapdragon, ponieważ producent TSMC zakończył współpracę z marką Huawei. Po cichu mówi się także o technologii umożliwiającej wymianę obiektywów, która zagwarantuje jeszcze lepszą jakość zdjęć.

Samsung Galaxy A22 5G

Model Galaxy A22 5G ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2021 roku. Urządzenie to będzie najtańszym smartfonem ze wsparciem 5G od Samsunga. Seria Galaxy A charakteryzuje się dużymi wyświetlaczami. Specyfikacja nie zachwyca, a wszystko dlatego, że mają to być urządzenia mogące pochwalić się niskimi cenami. Za model A22 5G zapłacimy najprawdopodobniej nie więcej niż 700 zł.

Nokia 9.3 PureView 5G

Nokia nie poddaje się i po kilku niepowodzeniach wraca z przełożoną premierą modelu 9.3 PureView 5G. Prezentacja smartfona ma odbyć się w pierwszej połowie 2021 roku. Informatorzy zapowiadają, że nowe urządzenie marki Nokia ma wyróżniać się wyświetlaczem AMOLED z częstotliwością odświeżania wynoszącą 120 Hz oraz znaną już optyką ZEISS (aparat o rozdzielczości 64 Mpx). Pełna specyfikacja nie jest jeszcze znana, a w sieci krążą plotki o tym, że tak długo zapowiadany smartfon może mieć przestarzałe podzespoły, które nie będą dorastały konkurencji do pięt.