Sprzątanie jest jedną z czynności, którą większość z nas wykonuje niechętnie. Producenci sprzętów AGD robią wszystko, żeby ułatwić nam pranie, zmywanie czy też odkurzanie. W sklepach znajdziemy odkurzacze tradycyjne, ręczne, pionowe, roboty sprzątające lub sprzęty, które łączą w sobie funkcjonalność kilku urządzeń. Jaki odkurzacz wybrać do swojego domu i na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz poniżej.

Odkurzacz tradycyjny

Odkurzacz tradycyjny najczęściej kojarzy nam się z jeżdżącym na kółkach urządzeniem, które charakteryzuje się długą rurą i zwijanym kablem. Sprzęty te gromadzą zabrudzenia w specjalnych workach lub w zbiornikach wypełnionych wodą. To doskonałe urządzenia do mniejszych domów i dla osób, które borykają się z alergią.
W zestawie z odkurzaczami tradycyjnymi znajdziemy zazwyczaj różnorodne nakładki, które pomogą nam dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy zadba o kondycję naszego kręgosłupa, ponieważ podczas wykonywania czynności odkurzania nie będziemy musieli się pochylać. Urządzenia pionowe wyróżniają się zasilaniem z gniazda elektrycznego lub akumulatorowym. Te drugie są doskonałymi sprzętami do dużych domów, w których ciężko poruszać się z kablem.

 

Odkurzacz ręczny

Odkurzacze ręczne to małe i bezprzewodowe urządzenia, które pomogą nam w pracach poza domem lub w takich, do których nie chcemy wyciągać dużego odkurzacza. Musisz posprzątać w samochodzie lub chcesz odkurzyć wysypane na ziemię płatki? Do takich prac odkurzacz ręczny sprawdzi się doskonale.

Odkurzacz akumulatorowy Cecotec Conga Immortal ExtremeSuction

Odkurzacz akumulatorowy Cecotec Conga Immortal ExtremeSuction jest urządzeniem, które może pochwalić się dużą mocą ssania oraz akumulatorem gwarantującym do 25 minut ciągłej pracy. Odkurzacz marki Cecotec przeznaczony jest do ciał stałych oraz do płynów, a wszystko dzięki technologii Wet & Dry. Załączona do zestawu turboszczotka bez problemów poradzi sobie z sierścią zwierząt, a łatwy w opróżnianiu zbiornik charakteryzuje się pojemnością wynoszącą 500 mililitrów. Model Conga Immortal ExtremeSuction wyposażony został w filtr HEPA, co sprawia, że 99,97% małych cząsteczek, roztoczy i alergenów zostaje zatrzymana.

Cena odkurzacza Cecotec Conga Immortal ExtremeSuction oscyluje w granicach 250 zł.

 Robot sprzątający

Roboty sprzątające zyskują coraz większą popularność, a to wszystko za sprawą dostępności cenowej. Najtańsze z nich kupimy już za około 600 zł, a najdroższe za prawie 6000 zł. Urządzenia te oszczędzają nasz czas i same zajmują się odkurzaniem (a nawet myciem) podłogi. Nowoczesne technologie sprawiają, że możemy ustawić harmonogram sprzątania lub nawet włączyć odkurzacz za pomocą smartfona.

Robot sprzątający Xiaomi Mi Roborock S6

 Xiaomi Mi Roborock S6 to robot sprzątający, który odkurzy i umyje Twoje podłogi. Zbiornik na wodę w połączeniu ze specjalną mikrofibą skutecznie usunie cały kurz i zanieczyszczenia, a Ty będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem, który przeznaczysz na swoje pasje czy też relaks. Urządzenie od Xiaomi może pochwalić się zaawansowanym filtrem, który oczyszcza wodę z zanieczyszczeń. Prócz tego Mi Roborock S6 możesz sterować za pomocą aplikacji Mi Home. Algorytm SLAM zapewni nawigacje robota i budowanie mapy pomieszczenia, a to wszystko w czasie rzeczywistym. Xiaomi Mi Roborock S6 wyposażony został w silnik NIDEC, który tworzy ciśnienie w 2000 Pa. Odkurzacz to też akumulator litowo-jonowy o pojemności 5200 mAh, który zagwarantuje do 3 godzin ciągłej pracy.

Za robota sprzątającego Xiaomi Mi Roborock S6 trzeba zapłacić 2199 zł.

Jaki odkurzacz wybrać?

 Warto pomyśleć o zakupie wielofunkcyjnego sprzętu, który umożliwi nam posprzątanie każdego zakamarka domu. Jeśli ciężko nam znaleźć czas na sprzątanie, to dobrym wyborem będzie robot sprzątający, który odkurzy i umyje podłogę w całym mieszkaniu za nas.

 Producenci sprzętów AGD prześcigają się w tworzeniu ultranowoczesnych urządzeń, które mają ułatwić nam sprzątanie. Nowoczesne technologie umożliwiają skrócenie czasu wykonywania czynności lub całkowicie zastępują nas w pracach domowych. Rewolucja w kategorii odkurzaczy trwa w najlepsze.