Smartwatche powoli zastępują tradycyjne zegarki i coraz częściej korzystają z nich ludzie w każdym wieku. Szeroki wybór sprawia, że nietrudno jest dopasować urządzenie do swojego trybu życia, a różnorodne funkcje ułatwiają nam codziennie funkcjonowanie. Jakie urządzenie wybrać dla kobiety, nastolatka lub małego dziecka? Przedstawiamy pięć propozycji smartwatchy dla całej rodziny.

Smartwatch dla mężczyzny – Garmin Fenix 6

Garmin Fenix 6 to zaawansowany zegarek sportowy, który wyposażony został w nadgarstkowy czujnik tętna i pulsoksymetr. Urządzenie w nowatorski sposób dokonuje pomiarów wydajności biegania i jazdy rowerem. Dodatkowo obsługa wielu Globalnych Systemów Nawigacji Satelitarnej (GNSS) i czujników nawigacji zewnętrznej zapewni dokładne śledzenie trasy. Jeżeli urządzenie wykryje długotrwały stres, to zaproponuje ćwiczenia oddechowe, które pomogą go zredukować. Warto wspomnieć, że funkcja Garmin Pay pozwala na płacenie za zakupy zegarkiem. Garmin Fenix 6 może pochwalić się również funkcjami bezpieczeństwa i monitorowania. Smartwatch wykryje upadek i prześle dane o lokalizacji do kontaktów alarmowych. Co jeszcze? Do dyspozycji masz czujnik tętna, monitorowanie nawodnienia, zaawansowane monitorowanie snu i statystyki efektywności.

Koszt smartwatcha Garmin Fenix 6 to 2279 zł.

 

Smartwatch dla kobiety – Fitbit Versa 2 Special Edition

Model Versa 2 posiada wbudowanego asystenta Amazon Alexa, dzięki czemu możesz znajdować wybrane lokalizacje, ustawiać alarm oraz przypomnienia czy też tworzyć listy zakupów. Versa 2 monitoruje organizm podczas snu. Urządzenie przesyła do aplikacji dane o fazach snu, przebudzeniach oraz długości nocnego odpoczynku. Smartwatch marki Fitbit to też dokładny pulsometr, który w rzeczywistym czasie informuje o szybkości bicia serca. Jeżeli pracujesz przy biurku, to bezcenną funkcjonalnością będzie powiadomienie o bezczynności, a wodoszczelność sprawi, że w modelu Versa 2 możesz pływać czy też biegać w deszczu. Smartwatch korzysta również z modułu GPS, umożliwia płatności zbliżeniowe i obsługuje setki aplikacji (np. Spotify czy Strava).

Cena smartwatcha Fitbit Versa 2 Special Edition wynosi 999 zł.

 

Smartwatch dla nastolatka – Garett Multi 4

Garett Multi 4 to smartwatch, który liczy Twoje kroki, posiada wbudowany GPS oraz monitoruje puls. Urządzenie charakteryzuje się również ciśnieniomierzem, a powiadomienia o połączeniach telefonicznych oraz wiadomościach tekstowych sprawią, że nic Cię nie ominie. Model Multi 4 to też kolorowy wyświetlacz IPS, który zagwarantuje wysoki kontrast i precyzyjny odczyt. Wodoszczelność na poziomie IP67 zapewni pełną ochronę przed pyłem oraz krótkotrwałym zanurzeniem (do 30 minut). Warto wspomnieć, że smartwatch marki Garett może pochwalić się slotem na kartę SIM, dzięki czemu możesz z niego dzwonić oraz wysyłać SMS-y. Do tego dodajmy barometr, wysokościomierz oraz kompas, które przydadzą się w terenie.

 

Za model Garett Multi 4 trzeba zapłacić 385 zł.

Smartwatch dla nastolatki – Garett Women Eva

Garett Women Eva wyróżnia się 1,4-calowym wyświetlaczem IPS oraz krokomierzem, który pozwoli zadbać o kondycję i zdobywać kolejne cele. Monitor snu umożliwia monitorowanie odpoczynku i sprawia, że znowu zaczniesz się wysypiać, a powiadomienia o połączeniach telefonicznych oraz wiadomościach tekstowych pozwolą być w kontakcie z przyjaciółmi oraz rodziną. Smartwatch marki Garett mierzy puls, natlenienie krwi i ciśnienie. Certyfikat IP67 sprawia, że Women Eva może być zanurzany w wodzie, więc bez obaw możesz wybrać się z nim na trening w deszczu. Warto wspomnieć, że zdalny aparat umożliwia zwolnienie migawki obiektywu w smartfonie.

 

Smartwatch Garett Women Eva kosztuje 369 zł.

Smartwatch dla dzieci – Garett Kids 4G

Smartwatch dla dzieci Garett Kids 4G został wyposażony w lokalizator GPS, który pozwala rodzicom na sprawdzenie położenia swojego dziecka. Prócz tego model 4G daje możliwość przeprowadzenia rozmów wideo oraz odtworzenia historii tras do 30 dni wstecz. Smartwatch marki Garett charakteryzuje się przyciskiem SOS, który automatycznie uruchamia alarm w smartfonie rodzica oraz nawiązuje połączenie telefoniczne. Funkcja GEO-ogrodzenia powiadomi opiekunów o oddaleniu się zegarka poza ustalone wcześniej granice. Urządzenie marki Garett ma funkcję dyskretnego podsłuchu oraz większość funkcji, które znajdziesz w klasycznym telefonie. Odporność na poziomie IP67 sprawia, że smartwatch nie ulegnie zniszczeniu nawet przy zanurzeniu w wodzie do pół godziny. Warto wspomnieć, że wbudowany aparat pozwala na przesyłanie zdjęć na telefon rodzica.

 

Cena smartwatcha Garett Kids 4G to 510 zł.