Z wakacyjnych podróży wracamy z opalenizną oraz mnóstwem zdjęć, które zwykle giną w wirtualnych albumach lub komputerowych folderach. Obejrzane raz czy dwa długo nie ujrzą światła dziennego, a tylko niewielki procent z nich nadaje się do publikacji na portalach społecznościowych. Jak tchnąć życie w wakacyjne zdjęcia i jak sprawić, żeby zdobiły nasze ściany, a nie chowały się pomiędzy kartkami książek? Przedstawiamy 5 elektronicznych urządzeń, które pomogą Wam wykonać zachwycające zdjęcia z urlopu.

 1. Aparat natychmiastowy Instax Mini 9

Instax Mini 9 jest marzeniem każdej nastolatki, ale popularne w latach 90. aparaty natychmiastowe coraz częściej możemy zauważyć w rękach dorosłych. Urządzenie charakteryzuje się świetnym designem i można go kupić w pięciu modnych kolorach. Model Mini 9 może pochwalić się wbudowanym lusterkiem do selfie oraz trybem High Key, który gwarantuje uzyskanie jaśniejszej tonacji. Obsługa aparatu jest niezwykle prosta i zamyka się w trzech krokach. Wystarczy wysunąć obiektyw za pomocą przycisku włączającego, wybrać odpowiednią jasność i zrobić zdjęcie. Aparat zasilany jest dwoma bateriami AA, dzięki czemu nie musimy się martwić o rozładowanie akumulatora podczas wakacyjnego wyjazdu. Pamiątkowe zdjęcia na papierze światłoczułym możemy włożyć do albumu, powiesić na lodówce, ścianie lub podarować rodzinie i przyjaciołom.

Cena aparatu Instax Mini 9 to nieco ponad 250 zł. Dodatkowo 20 sztuk papieru światłoczułego kosztuje 59 zł.

2. Drukarka kieszonkowa Huawei CV80

Huawei CV80 to drukarka kieszonkowa, która wydrukuje zdjęcia wprost z Twojego smartfona. Specjalna technologia druku “zeru tuszu” Zink umożliwia drukowanie zdjęć, które charakteryzuje się bezpieczeństwem i ekologią. Dodatkowo 16,7 miliona kolorów zapewnia żywe i naturalne barwy, a rozdzielczość 313 x 490 dpi zagwarantuje wyraźne szczegóły. Zdjęcia z drukarki Huawei CV80 możesz przykleić gdziekolwiek zechcesz – w zeszycie, na tablicy, w ramce czy na ścianie. Urządzenie daje Ci możliwość połączenia obrazu z krótkim filmem! Po zeskanowaniu wydrukowanego zdjęcia smartfonem, nagrane wideo zostanie automatycznie odtworzone. Takie rozwiązanie sprawia, że szybko przypomnisz sobie magiczne chwile z wakacyjnych podróży. Huawei CV80 świetnie sprawdzi się również jako drukarka do wizytówek lub zdjęć do dokumentów. Urządzenie waży zaledwie 195 gramów i jest wielkości standardowego smartfona, dzięki czemu możesz je zabrać do małej torebki lub kieszeni.

Model Huawei CV80 wraz z pięcioma opakowaniami papieru kosztuje 499 zł.

3. Kamera Huawei EnVizion 360

Jeżeli znudziły Cię standardowe zdjęcia krajobrazów lub popularne selfie, to czas przenieść się w zupełnie inny wymiar. Huawei EnVizion 360 to urządzenie, które umożliwi zrobienie niezwykłych zdjęć. Kamera posiada dwa 13-megapikselowe aparaty, które zostały umieszone w przedniej i tylnej części obudowy. Takie rozwiązanie umożliwia zrobienie zdjęcia lub nagranie filmu w 360 stopniach. Dodatkowo model EnVizion 360 pozwala na błyskawiczne przesyłanie zdjęć, filmów czy GIF-ów do portali społecznościowych. Funkcja fotografii panoramicznej świetnie sprawdzi się podczas uchwycenia zapierających dech w piersiach widoków, a szeroki kąt sprawia, że selfie z całą grupą znajomych nie będzie problemem. Urządzenie jest kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu można je wygodnie przetransportowywać. Jak to działa? Wystarczy podpiąć kamerę do portu USB typ C i gotowe! Twórz animacje GIF, piękne panoramy i zdjęcia z efektem rybiego oka.

Koszt kamery Huawei EnVizion 360 wynosi 200 zł.

4. Selfie stick z funkcją statywu Huawei AF15

Huawei AF15 to selfie stick, który wyróżnia się bardzo przydatną funkcjonalnością. Po rozłożeniu rączki kij świetnie sprawdzi się w roli statywu. W ten sposób mamy szansę wykonać fotografię kilkudziesięciu osób lub ustawić długi czas naświetlania i cieszyć się wyjątkowym zdjęciem wody czy też krajobrazu. Model AF15 połączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth, więc nie musimy martwić się plączącymi kablami i niewygodnym podpinaniem urządzenia za każdym razem, kiedy chcemy wykonać zdjęcie. Złożony selfie stick mierzy 18,6 centymetra długości, a po rozłożeniu możemy otrzymać przedłużenie swojej ręki aż do 66 centymetrów.

Za selfie sick Huawei AF15 musimy zapłacić 69 zł.

5. Soczewki SnapOn Lens 3w1

Soczewki SnapOn Lens to zestaw trzech soczewek, które za pomocą znajdującego się w opakowaniu klipsa możemy nałożyć bezpośrednio na aparat w naszym telefonie. Soczewki umożliwiają zrobienie trzech typów zdjęć – szerokokątnych (wide angle), dużych zbliżeń (macro) oraz z efektem rybiego oka (fish eye 180°). SnapOn Lens daje możliwości, które uzyskamy tylko za pomocą profesjonalnych aparatów fotograficznych. Akcesorium to jest uniwersalne, więc znajdzie zastosowanie w większości modeli smartfonów. Odległość obiektywu aparatu w telefonie od krawędzi urządzenia nie może tylko przekraczać 25 milimetrów.

Cena zestaw soczewek SapOn Lens to około 30 zł.

Niezależnie od tego, czy do robienia zdjęć podczas wakacyjnych podróży używamy lustrzanek cyfrowych czy swoich smartfonów, urozmaicenie przyda się każdemu. Jeśli lubisz przechowywać zdjęcia nie tylko w formie elektronicznej, to świetnymi propozycjami będą aparat natychmiastowy Instax Mini 9 lub drukarka kieszonkowa Huawei CV80. W celu uzyskania niezwykłych efektów, warto zastanowić się nad zakupem kamery Huawei EnVizion 360 lub dużo tańszych soczewek SnapOn Lens. Idealne selfie zagwarantuje do tego kij z funkcją statywu Huawei AF15.  

Inne wpisy na blogu.