Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu opiera się przede wszystkim na właściwej diecie, odpowiedniej dawce snu i aktywności fizycznej. W dbaniu o zdrowie mogą nam pomóc niektóre urządzenia elektroniczne, takie jak oczyszczacz powietrza, inteligentna waga czy też opaska z funkcją monitorowania tętna. W jaki sposób gadżety mogą wpłynąć na kondycję naszego organizmu? Oto pięć urządzeń, które pomogą zadbać o zdrowie.

Waga Fitbit Aria 2

 Właściwa waga pozwala nam utrzymać prawidłowe parametry ciała, które bezpośrednio wpływają na funkcjonowanie organizmu. Fitbit Aria 2 pokaże dane dotyczące Twojej masy, zawartości procentowej tłuszczu, masy ciała bez tłuszczu oraz wyliczy BMI. Dodatkowo wszystkie informacje zapiszą się w aplikacji na Twoim smartfonie, więc będziesz mógł obserwować swoje postępy za pomocą czytelnych tabel i wykresów. Urządzenie rozpoznaje ośmiu indywidualnych użytkowników, więc z modelu Aria 2 mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny. Warto wspomnieć, że Aria 2 współpracuje z opaskami oraz smartwatchami marki Fitbit, co umożliwia szybkie ustalenie planu treningowego.

 Cena wagi Fitbit Aria 2 to 569 zł.
Zobacz produkt: https://www.aetka24.pl/pl/products/fitbit-aria-2-czarna-60934.html

 

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2H

 Powietrze, którym oddychamy w naszych czterech ścianach, ma niezwykle duży wpływ na nasze zdrowie. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2H to urządzenie, które oczyści pomieszczenie o powierzchni 21m2 w 10 minut. Aerodynamiczny system ciśnieniowy wciąga powietrze do środka i wyrzuca w górę z dużą siłą. Takie rozwiązanie sprawia, że czyste powietrze dotrze w najdalsze zakątki Twojego mieszkania. Model Mi Air Purifier 2H charakteryzuje się 360-stopniowym filtrem cylindrowym. Filtr EPA w połączeniu z filtrem węglowym usuwa cząsteczki większe niż 0,3 μm oraz nieprzyjemne zapachy. Xiaomi Mi Air Purifier 2H to też tryb cichy, dzięki któremu będziesz mógł spokojnie zasnąć. Oczyszczacz powietrza może pochwalić się również niskim zużyciem energii – tylko 4,8W w trybie normalnym.

 Koszt oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2H wynosi 449 zł.
Zobacz produkt: https://www.aetka24.pl/pl/products/oczyszczacz-powietrza-xiaomi-mi-air-purifier-2h-62257.html

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare HealthyWhite

 Prawidłowe i regularne czyszczenie jamy ustnej może zapobiegać rozwijaniu się niebezpiecznych chorób. Szczoteczka soniczna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie efekt idealnie wyczyszczonych zębów. Urządzenie wyróżnia się dwoma trybami pracy – czyszczeniem oraz wybielaniem. Wbudowany timer informuje o zakończeniu 2-minutowego czasu szczotkowania, a zegar okresowy Quadpacer zachęca do dokładnego mycia każdej części jamy ustnej. Szczoteczka Philips Sonicare HealthyWhite to też wygięta szyjka główki, która ułatwia dotarcie do tylnych zębów.

Za szczoteczkę soniczną Philips Sonicare HealthyWhite zapłacimy niecałe 300 zł.

 

Opaska Fitbit Charge 4

 Charge 4 to najnowsza opaska marki Fitbit, która wyróżnia się modułem GPS. Zaawansowany czujnik tętna umożliwi wyliczenie spalonych kalorii z największą dokładnością. Dodatkowo opaska liczy i zapisuje ilość kroków oraz pięter, które pokonałeś w danym dniu. Wszystkie informacje znajdziesz w intuicyjnej aplikacji dostępnej na smartfony z systemem Android oraz iOS. Urządzenie monitoruje pracę serca i czas, który spędzasz w poszczególnych fazach snu. Warto wspomnieć, że tryb snu wyciszy powiadomienia ze smartfona i dodatkowo wygasi wyświetlacz opaski. Charge 4 to też moduł NFC, który umożliwia płacenie zbliżeniowe, a kontrolowanie aplikacji Spotify z poziomu nadgarstka zapewni słuchanie ulubionych utworów podczas treningu.

 Opaska Fitbit Charge 4 kosztuje 699 zł.
Zobacz produkt: https://www.aetka24.pl/pl/products/fitbit-charge-4-czarny-62635.html
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=dE21qKXAr6w&feature=emb_logo

 

 Nawilżacz powietrza Cecotec Pure Aroma 150 Yin

 Suche powietrze, którym oddychamy w mieszkaniu, wpływa na przesuszenie śluzówki, co naraża nas na choroby układu oddechowego. Warto zadbać o utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia powietrza w dzień i w nocy. Pomoże nam w tym nawilżacz powietrza Cecotec Pure Aroma 150 Yin. Urządzenie wyposażone zostało w funkcję timera, który umożliwia automatyczne wyłączenie po jednej, dwóch lub trzech godzinach. Model Pure Aroma 150 Yin może pełnić dodatkowo funkcję aromatyzera, a podświetlany w siedmiu kolorach pasek zapewni delikatne oświetlenie nocne.

 Cena nawilżacza powietrza Cecotec Pure Aroma 150 Yin to około 70 zł.